• Nokia rahbariyati bilan hamkorlikni yanada kengaytirish masalalari muhokama qilindi
Bugun, 1-aprel kuni Axborot texnologiyalari va kommunikasiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov “Nokia Solutions and Networks” kompaniyasining Markaziy Osiyo va Kavkaz mintaqasi vakolatxonasi rahbari Massimiliano Volpe bilan uchrashdi.
Uchrashuv chog‘ida telekommunikatsiya va axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasidagi keyingi hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Jumladan, kompaniya ishtirokida kadrlar malakasini oshirish, sohaga investitsiyalarni jalb qilish, yangi telekommunikatsiya texnologiyalari va xizmatlarini joriy qilish bo‘yicha loyihalarga e’tibor qaratildi.
AKT vazirligi delegatsiyasining Barselona (Ispaniya Qirolligi)da bo‘lib o‘tgan “MWC Barcelona-2022” Jahon mobil kongressida doirasida ham kompaniyaning bir qator vakillari bilan uchrashuvlar o‘tkazilgani to‘g‘risida ham aytib o‘tildi. Unda internet infratuzilmasini rivojlantirish bo‘yicha ham masalalar ko‘rib chiqilgandi.
Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va eng yangi mobil texnologiyalarni joriy etish masalalari va kelgusidagi hamkorlikni rivojlantirish boʻyicha fikr almashildi.

• Обсуждены вопросы расширения сотрудничества с руководством компании Nokia
Сегодня, 1 апреля, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов встретился с руководителем представительства компании «Nokia Solutions and Networks» в Центральной Азии и Кавказе Массимилиано Вольпе.
В ходе встречи обсуждены вопросы дальнейшего сотрудничества в сфере телекоммуникаций и информационно-коммуникационных технологий. В частности, было уделено внимание проектам по повышению квалификации кадров, привлечению инвестиций в сферу, внедрению новых телекоммуникационных технологий и услуг с участием компании.
Также было отмечено проведение встреч с рядом представителей компании во Всемирном мобильном конгрессе «MWC Barcelona-2022» в Барселоне (Королевство Испания), в котором также приняла участие делегация Министерства ИКТ. В рамках этих встреч были рассмотрены  вопросы по развитию интернет-инфраструктуры.
Состоялся обмен мнениями по внедрению информационно-коммуникационных технологий и новейших мобильных технологий и развитию дальнейшего сотрудничества.