• “RRTM” DUK tomonidan rejali profilaktika o‘tkazilishi to‘g‘risida
O'zbekiston Respublikasi aholisiga televideniye dasturlarini uzluksiz va sifatli tarqatilishini ta'minlash maqsadida Radioaloqa, radioeshittirishlar va televideniye markazi - «RRTM» DUKning texnik vositalarini yillik rejalarda belgilangan muddatlarda o'chirib, profilaktika ishlari muntazam ravishda amalga oshiriladi.
“RRTM” DUKning raqamli teledasturlarni shakllantirish qurilmalarida, teleradio uzatkichlarida, antenna-fider tizimlarida va sunʼiy yo‘ldosh qabul qilish-uzatish qurilmalarida profilaktika ishlari joriy yilning 1-23-noyabr kunlari o‘tkaziladi.
Navbatdagi rejali profilaktika ishlari 1-23-noyabr kunlari jadval asosida har bir hududda navbatma-navbat tungi soat 01:00 dan 06:00 gacha teleuzatkichlarda profilaktika ishlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Ushbu muddat oralig‘ida har bir hududda (Toshkent shahridan tashqari) faqat bir kun tungi soat 01:00 dan 06:00 gacha davlat va nodavlat telekanallarni efirga uzatilishi vaqtincha to‘xtatilishi mumkin.
To'xtalishlar kuzatilgan vaqtda abonent uskunasi (tyuner va televizor) sozlamalarini o'zgartirish tavsiya etilmaydi.

• О проводимой плановой профилактической работе со стороны ГУП «ЦРРТ»
С целью бесперебойного и качественного обеспечения трансляции телевизионных программ населению Республики Узбекистан осуществляется отключение технических средств Центра радиосвязи, радиовещания и телевидения - ГУП «ЦРРТ» и проводятся профилактические работы.
Профилактические работы на устройствах по формированию цифровых телепрограмм, телерадиовещательных устройствах, антенна-фидерных устройствах и устройствах по передаче и приему со спутниковых устройств ГУП «ЦРРТ» будут проводиться 1-23 ноября текущего года.
Запланированные профилактические работы на телевизионных передатчиках будут проводиться 1-23 ноября текущего года согласно графику в каждом регионе один за другим ночью с 01:00 до 06:00.
В этот период в каждом регионе (кроме города Ташкент) только на один день ночью с 01:00 до 06:00 могут быть приостановлены вещания в эфир государственных и негосударственных телеканалов.
Во время пропадания телеканалов не рекомендуется менять настройки абонентского оборудования (тюнер, телевизор).