26 mart kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan Qashqadaryo viloyati, Dehqonobod tumanida jismoniy va yuridik shaxslar uchun sayyor qabul uyushtirildi.
Sayyor qabulda Vazirlikning viloyat hududiy boshqarmasi vakillari, Dehqonobod tumani hokimligi mutasaddilari, tizimning viloyatdagi korxona va tashkilotlari rahbarlari, hududlardagi mahallalar faollari, aholi va tadbirkorlik subyektlaridan iborat 80 nafarga yaqin fuqaro ishtirok etdi.
Tadbir davomida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish sohasida amalga oshirilgan ishlar hamda 2019 yilda hududda tarmoqni rivojlantirish boʻyicha rejalar haqida soʻz yuritildi.
Tadbirda ishtirok etgan mahalla faollari ushbu hududda oʻzlarini qiynab kelayotgan muammolari, tegishli takliflarini bildirdilar. Ochiq suhbat tarzida tashkil etilgan, sayyor qabulda fuqarolardan tushgan murojaatlarning aksariyati shu kunning oʻzida joylarga chiqilib, bartaraf etildi.
Ushbu tadbirdan va soha yoʻnalishlarida olib borilayotgan ishlardan Dehqonobod tumani aholisi mamnun ekanini bildirdi. Shuningdek, jismoniy va yuridik shaxslar tomonidan kelib tushgan murojaatlarni ijobiy hal etish boʻyicha soha tashkilotlariga tegishli topshiriklar berildi hamda ijrosi nazoratga olindi.

• В Дехканабадском районе Кашкадарьинской области проведен выездной приём
26 марта Министерством по развитию и информационных технологий и коммуникаций проведен выездной приём для физических и юридических лиц в Дехканабадском районе Кашкадарьинской области.
В выездном приёме участвовали представители территориального управления Министерства, руководство Дехканабадского районного хокимията, руководители областных подведомственных предприятий и организаций, а также около 80 представителей махаллинских сходов граждан, местные жители и представители субъектов предпринимательства.
В ходе встречи были рассмотрены вопросы о проделанной работе в сфере информационных технологий и коммуникаций, а также планы по развитию отрасли
в 2019 году в данном регионе.
Участвовавшие во встрече активисты махаллей сообщили о проблемах, волнующих их и дали свои предложения. Проведённая встреча прошла в виде открытой беседы и большинство обращений, поступивших от граждан, были рассмотрены и решены в тот же день. Население Дехканабадского района остались довольными проведенным собранием и выполняемыми работами по развитию отрасли. По итогам выездного приёма руководителям предприятий и организаций даны соответствующие поручения по положительному решению вопросов, поступивших от физических и юридических лиц, и взято на контроль их исполнение.