• Mijozlarga sifatli hizmat ko‘rsatish va tumanlardagi telekommunikatsiya bog‘lamalaridagi bo‘sh joylardan unumli foydalanib BPO markazlarini tashkil etish bo‘yicha topshiriqlar berildi
Bugun 21-aprel kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov Qashqadaryo viloyatiga xizmat safari doirasida “O‘zbektelekom” AK Qashqadaryo filiali Nishon, Mirishkor va Kasbi telekommunikatsiya bog‘lamalari faoliyati bilan tanishdi.
Tashrif davomida AKT vaziri Sh. Shermatov telekommunikatsiya bog‘lamalarida yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi. Aholiga sifatli xizmatlarni ko‘rsatish muhimligi ta’kidlandi. Shu maqsadda aholi va xodimlar uchun qulay shart-sharoit yaratish, kompaniya abonent bazasini oshirish va yoshlarni ishga kengroq jalb qilish bo‘yicha vazifalar qo‘yildi.
BPO xizmatlarini rivojlantirish kabi muhim va istiqbolli yo‘nalishga alohida e’tibor qaratildi. Qayd etilganidek, yoshlarni AKT sohasiga keng jalb etish va yuqori haq to‘lanadigan IT-kasblarini rivojlantirish ularning bandligini yanada oshirishga xizmat qiladi. Shu maqsadda binolarni zamon talablari asosida rekonstruksiya qilish, ulardan oqilona foydalanish hamda ularda BPO markazi tashkil etish bo‘yicha ko‘rsatmalar berildi.

• Даны поручения по качественному оказанию услуг клиентам, рациональному использованию пустующих пространств и организации BPO-центров в районных телекоммуникационных узлах
Сегодня, 21 апреля, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов в ходе своей рабочей поездки в Кашкадарьинскую область ознакомился с деятельностью телекоммуникационных узлов Кашкадарьинского филиала АК «O‘zbektelekom», расположенных в Нишанском, Миришкорском и Касбийском районах.
В ходе визита Министр ИКТ Ш. Шерматов ознакомился с созданными в них условиями. Отмечена важность оказания качественных телекоммуникационных услуг населению. С этой целью поставлены задачи по созданию удобных условий для клиентов и сотрудников, увеличению абонентской базы компании и более широкому привлечению к работе молодых кадров.
Особое внимание было уделено такому важному и перспективному направлению, как развитие BPO-услуг. Как было отмечено, это позволит в дальнейшем повысить занятость молодежи за счет их широкого привлечения в сферу ИКТ и освоения высокооплачиваемых IT-профессий. С этой целью даны поручения по реконструкции зданий в соответствии с современными требованиями, их рациональному использованию, в частности, организации в них BPO-центров.