• “O‘zbektelekom” AK faoliyatida boshqaruv axborot tizimlarini kengroq joriy etish orqali ko'rsatilayotgan xizmatlar sifatini oshirish bo'yicha vazifalar belgilab berildi
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov “O‘zbektelekom” AK “UzMobile” filiali faoliyati bilan tanishganidan so‘ng “O‘zbektelekom” AK mutasaddilari bilan birga kompaniyaning Bosh kommutatsiya markazida olib borilayotgan ishlar va xodimlarga yaratilgan sharoitlarni ko‘zdan kechirdi.
Bu kabi tashriflar kelajakda kompaniya tomonidan ko‘rsatiladigan xizmatlarni yanada takomillashtirish, faoliyatdagi kamchilik va yutuqlarni to‘g‘ri tahlil qilish hamda ularga har tomonlama chuqurroq yondashishga yordam beradi.
Shuningdek, tashrif davomida kompaniya tomonidan amalga oshirilgan ishlar, yaqin kelajakdagi rejalar hamda telekommunikatsiya xizmatlarini sifatli taqdim etish, sotuvlar tizimini takomillashtirish, abonentlarga ko‘rsatilayotgan xizmatlarning sifatini yanada yaxshilash, aholiga qulaylik yaratish maqsadida yangi taklif etilayotgan tariflarning afzalliklari to‘g‘risida taqdimot o‘tkazildi.
Xizmatlar хilmaхilligini orttirish orqali kompaniya daromadlarini oshirish, xizmat ko‘rsatishni osonlashtirish maqsadida joriy etilgan va joriy etilishi rejalashtirilgan dasturiy ta’minotlar hamda kompaniya istiqbolli rivojlantirish ko‘rsatkichlari va rejalari haqida ma’lumot berildi.

• Определены задачи по повышению качества оказываемых услуг путем более широкого внедрения информационных систем управления в деятельности АК "O'zbektelekom"
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов после презентации о деятельности «UzMobile» — филиала АК «O‘zbektelekom», ознакомился c проводимыми работами в Главном коммутационном центре компании и с условиями, созданными для сотрудников.
Такие визиты помогут в дальнейшем совершенствовать предоставляемые компанией услуги, правильно анализировать недостатки и достижения в деятельности и подходить к ним более всесторонне.
Также в ходе визита была проведена презентация о проделанной компанией работе, планах на ближайшее будущее, а также о преимуществах и доступности новых тарифов в целях создания удобства для населения, качественного предоставления телекоммуникационных услуг, совершенствования системы продаж и дальнейшего улучшения качества услуг предоставляемых абонентам.
Была представлена информация о программном обеспечении, внедренном и планируемом к внедрению в целях повышения доходов компании за счет увеличения разнообразия услуг, а также о планах и показателях перспективного развития компании.