• Samarqand viloyatida informatika va axborot texnologiyalarni chuqurlashtirib o'qitishga ixtisoslashtirilgan maktab o‘z faoliyatini boshladi
Samarqand viloyati Jomboy tumanidagi 23-son informatika va axborot texnologiyalarni chuqurlashtirib o'qitishga ixtisoslashtirilgan maktabning ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ochilish marosimida Axborot texnologiyalari va kommunikasiyalarini rivojlantirish vazirligi Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi, Samarqand viloyati hokimligi, Samarqand viloyati Xalq ta’limi boshqarmasi, Jomboy tuman hokimligi rahbar va xodimlari, hamda jamoatchilik vakillari, maktab oqituvchi va oquvchilari ishtirok etdilar.
Mazkur o‘quv muassasasi talab darajasida tamirlandi va jihozlandi. Unda informatika, robototexnika sinfxonalari, raqamli kutubxona tashkil etildi. Endilikda ushbu ixtisoslashtirilgan maktab oquvchilariga informatika fani chuqurlashtirilib oqitiladi.

• В Самаркандской области начала свою работу специализированная школа с углубленным изучением информатики и информационных технологий
В Джамбайском районе Самаркандской области состоялась церемония открытия специализированной школы №23 с углубленным изучением информатики и информационных технологий.
В церемонии открытия приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Самаркандской области, хокимията Самаркандской области, Самаркандского областного управления народного образования, хокимията Джамбайского района, а также представители широкой общественности, преподаватели и ученики школы.
Данное учебное заведение реконструировано и оснащено в соответствии с требованиями. В ней организованы аудитории информатики, робототехники, а также цифровая библиотека. В спецшколе будет вестись углубленное обучение информатики.