• Toshkent shahridagi Inha universitetida xalqaro konferensiya boʻlib oʻtdi
Joriy yil 30-noyabr kuni Toshkent shahridagi Inha universitetida “Bir kamar bir yo'l 6-sonli konferensiya"si bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbir O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi, Toshkent shahridagi Inha universiteti, Ocean College, Chjeszyan universiteti (Xitoy) va Jungseok xalqaro logistika va tijorat ilmiy-tadqiqot instituti (Janubiy Koreya) bilan hamkorlikda tashkil etildi.
Tadbirning asosiy mavzusi pandemiyadan keyingi davrda logistika va boshqa iqtisodiy muammolarga bag‘ishlangan. Konferensiyada noaniqlik davrida logistikani boshqarish, Markaziy Osiyoda logistika menejmenti, BRI iqtisodiy oqibatlari, yetkazib berish zanjiri boshqaruvi va qarorlar qabul qilishda axborot texnologiyalarining roli, yetkazib berish zanjirida inson resurslarini boshqarish kabi mavzulardagi masalalar ko‘rib chiqildi.
Tadbirda 30 dan ortiq mahalliy va xalqaro tashkilotlar vakillari, hamda xorijiy tadqiqotchilar ishtirok etdi.

• В Университете Инха в Ташкенте прошла международная конференция
30 ноября текущего года в Университете Инха в Ташкенте прошла «6-я конференция инициативы Один пояс, один путь» («6th Belt and Road Initiative Conference»).
Данное мероприятие было организовано Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан в сотрудничестве c Университетом Инха в Ташкенте, Ocean College, Чжэцзянским университетом (Китай) и Научно-исследовательским институтом международной логистики и торговли Jungseok (Республика Корея).
Основная тема данного мероприятия - «Логистика и другие экономические проблемы в постпандемическую эпоху». Также на конференции рассматривались такие темы, как управление логистикой в эпоху неопределенности, управление логистикой в Центральной Азии, экономические последствия BRI, регионализм против многосторонности, роль информационных технологий в управлении цепочкой поставок и принятии решений, управление человеческими ресурсами в цепочке поставок.
В конференции приняло участие более 30 представителей органов государственных и международных организаций, отечественных и зарубежных ученых.