• Toshkent va Nurafshon shaharlarida “O‘zbektelekom” AK Milliy operatorining sotuv va xizmat ko‘rsatish ofislari ochildi
06.08.2021
Bugun, 6-avgust kuni Toshkent shahri va Toshkent viloyatining markazi – Nurafshon shahrida “O‘zbektelekom” AK Milliy operatorining sotuv va xizmat ko‘rsatish ofislari ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ochilish marosimida O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov qatnashdi.
Tadbirlar davomida ochilish qatnashchilari yangi va zamonaviy ofislar bilan tanishtirildi, shuningdek, ularga milliy operator xizmatlaridan foydalanish tartiblari tushuntirildi.
Bunday ofislar birinchi bo‘lib, Andijon shahrida o‘z faoliyatini boshlagan va bugungi kunda respublika bo‘ylab modernizatsiya va takomillashtirish bo‘yicha keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda. Shu bilan birga, ushbu zamonaviy ofislarning ochilishi mustaqilligimizning 30 yilligi arafasida shahar aholisi uchun munosib tuhfa bo‘ldi.
Bugungi kunda “O‘zbektelekom” AK tomonidan butun mamlakat bo‘ylab sotuv va xizmat ko‘rsatish ofislarini modernizatsiya qilish va takomillashtirish bo‘yicha keng ko‘lamli loyiha amalga oshirilmoqda. Ushbu loyiha doirasida ko‘plab shaharlarda kompaniyaning yangilangan ofislari o‘z eshiklarini ochdi. Yangi sotuv va xizmat ko‘rsatish ofislarni rekonstruksiya qilish loyihasining asosiy vazifasi - ergonomik va qulay ofislar qurish orqali kompaniya abonentlari uchun barcha shart-sharoit yaratishdir. Endilikda ular kompaniyaning barcha xizmatlarini bir joyning o‘zida tez va qulay tarzda olishlari mumkin.
- Bugungi kunda davlatimiz siyosatining strategik maqsadi bu - O‘zbekistonni rivojlantirishning yangi bosqichiga, ya’ni raqamli hukumatga o‘tish va raqamli jamiyat, mamlakatning barqaror ijtimoiy-iqtisodiy, siyosiy va madaniy taraqqiyotini ta’minlash, fuqarolarning turmush tarzini yaxshilash, insonlarning ehtiyojlari va erkin rivojlanishini qondirish uchun keng imkoniyatlar yaratish, qadriyatlarga asoslangan rivojlanish modelini amalga oshirishdir. Shu maqsadda Prezidentimiz tashabbusi bilan “Raqamli O‘zbekiston – 2030” strategiyasi qabul qilinib, uning asosiy yo‘nalishlaridan biri davlat va iqtisodiyotni boshqarishni raqamli o‘zgartirish, ularning ochiqligi va shaffofligini ta’minlash, zamonaviy axborot texnologiyalarini joriy etishdir. O‘tgan davr ichida biz sezilarli yutuqlarga erishdik. Ko‘plab ijtimoiy loyihalar amalga oshirildi, buning natijasida O‘zbekistonning eng chekka nuqtalarida yashovchi aholi ham endi yuqori tezlikdagi Internet va mobil aloqa xizmatlaridan bemalol foydalanishlari mumkin. Bu borada mamlakatimizning milliy operatori tomonidan ham muayyan ishlar amalga oshirilmoqda. Modernizatsiyalashgan ofislarning ochilishi ushbu keng ko‘lamli ishlarning davomi bo‘ldi, – dedi O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov.
Toshkent markazida ochilgan “O‘zbektelekom” AK ning yangi sotuv va xizmat ko‘rsatish ofisi Eco Hi-tech uslubida yaratilgan va zamonaviy texnologiyalar bilan jihozlangan. Shuningdek, Nurafshon shahrida joylashgan kompaniyaning yangilangan sotuv va xizmat ko‘rsatish ofisida viloyat aholisi barcha aloqa, bank va davlat xizmatlaridan foydalanishlari mumkin, sababi bu yerda “O‘zbekiston pochtasi” AJ, AT “Aloqabank” ofislari faoliyat ko‘rsatmoqda.
Yangilangan ofisning afzalliklari viloyat markazi aholisi tomonidan ham yuqori baholandi.
- Bugun Nurafshon shahrida “O‘zbektelekom” AKning yangi zamonaviy va barcha qulayliklarni o‘z ichiga olgan yangi binosi qad rostladi. Bu shahar aholisi uchun juda yaxshi imkoniyat, chunki hozirda ham aloqa, ham bank, shuningdek pochta xizmatlaridan bir vaqtning o‘zida foydalanishlari mumkin. Avvallari bu yerda eski pochta xizmatlari binosi joylashgan edi, endi esa shahar ko‘rkiga-ko‘rk qo‘shib turuvchi zamonaviy inshoot foydalanishga topshirildi. Buning uchun biz bu loyihani amalga oshirgan barcha mas’ullarga o‘z minnatdorligimizni bildiramiz, – dedi telekommunikatsiya sohasi faxriysi J. Bo‘tayev.

• В Ташкенте и Нурафшоне открылись современные офисы продаж и обслуживания АК «O‘zbektelekom»
Сегодня, 6 августа 2021 года состоялось открытие двух современных офисов продаж  и обслуживания Национального оператора связи АК «O‘zbektelekom» в Ташкенте и Нурафшоне.
В церемонии открытия принял участие Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Ш. Садиков.
В ходе мероприятий был проведен ознакомительный тур по офису и разъяснен порядок оказания услуг.
Масштабный проект по модернизации и усовершенствованию офисов продаж и обслуживания компании по всей республике стартовал в конце 2020 года в городе Андижан. Открытие современных офисов стало достойным подарком для жителей города Нурафшон и столицы в преддверии праздника 30-летия независимости нашей страны.
Национальный оператор связи АК «O‘zbektelekom» продолжает масштабный проект по модернизации и совершенствованию офисов продаж и обслуживания по всей стране. В рамках этого проекта уже открыты наши обновленные офисы во многих городах республики. Основная концепция проекта реконструкции новых офисов продаж и обслуживания - создание максимально эргономичных и удобных офисов для абонентов АК «O‘zbektelekom». Теперь они смогут получить все услуги национального оператора UZTELECOM в одном месте, в оперативном порядке и в комфортных условиях.
Сегодня стратегической целью нашей государственной политики является переход к новому этапу развития Узбекистана, то есть переход к цифровому правительству и цифровому обществу, устойчивое социально-экономическое, политическое и культурное развитие страны, повышение уровня жизни граждан, создавая при этом возможности для человеческого развития. В этих целях по инициативе Президента нашей страны принята Стратегия «Цифровой Узбекистан-2030», одним из основных направлений которой является цифровая трансформация государственного управления и экономики, обеспечение их открытости и прозрачности, внедрение современных информационных технологий. За прошедший период мы добились значительного прогресса. Реализовано множество социальных проектов, в результате которых население, проживающее в самых отдаленных районах Узбекистана, теперь имеет возможность пользоваться высокоскоростным Интернетом и услугами мобильной связи. Значительная работа в данном направлении осуществляется и со стороны Национального оператора АК «Ozbektelekom». Открытие модернизированных офисов стало продолжением этой масштабной работы, - отметил Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Ш. Садиков.
Открытый в центре столицы офис продаж и обслуживания АК «O‘zbektelekom» выдержан в стиле Eco Hi-tech и оснащен современными технологиями для удобства абонентов.
А в обновленном офисе продаж и обслуживания АК «O‘zbektelekom» в Нурафшоне жители региона могут воспользоваться всеми видами связи, и банковскими и госуслугами, т.к. здесь расположены офисы не только национального оператора, но и офисы АО «O‘zbekiston pochtasi», АКБ «Алокабанк».
Преимущества обновленного офиса успели оценить и жители областного центра.
— Чтобы решить вопросы с домашним телефоном, мобильной связью или получить официальные письма от коллег из Ташкента, мне приходилось тратить много времени на поездки в офисы этих учреждений, расположенные в разных частях города. Главным преимуществом нового офиса является то, что все услуги можно получить в одном месте. Это позволяет мне значительно экономить свое время, - поделился своим мнением почетный работник отрасли Ж. Бутаев.