• AKT vazirligi Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan OAV vakillari uchun matbuot anjumani o‘tkazildi
10.06.2021
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Farg‘ona viloyati hududiy  boshqarmasi tomonidan ommaviy axborot vositalari vakillari uchun matbuot anjumani o‘tkazildi.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi  Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi va tizimdagi korxona hamda tashkilotlar tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar, aholiga yaratilayotgan qulaylik va imkoniyatlar, soha oldida turgan muammolarni aniqlab bartaraf etish yuzasidan jamoatchilik bilan doimiy ravishda uchrashuvlar tashkil etib borilmoqda.
Shulardan biri sifatida Prezidentimizning joriy yilning 4-5 fevral kunlari Farg‘ona viloyatiga tashrifi davomida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi hamda tizimdagi soha korxonalarga berilgan topshiriqlar ijrosi yuzasidan matbuot anjumani o‘tkazildi.
Ushbu anjumanda viloyatdagi mahalliy ommaviy axborot vositalari vakillari, blogerlar va keng jamoatchilik ishtirok etdi va Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i Y.Gafurovning hisoboti tinglandi.
Ushbu tadbir so‘ngida jurnalist hamda blogerlar tomonidan yo‘llangan savollarga soha mutaxassislari tomonidan javoblar berildi.

• Территориальным управлением Министерства ИКТ по Ферганской области была проведена пресс-конференция для представителей СМИ
10.06.2021
Территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Ферганской области была проведена пресс-конференция для представителей СМИ.
Территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций и подведомственными предприятиями и организациями по Ферганской области на регулярной основе проводятся встречи с представителями общественности для информирования о проводимой работе, создаваемых для населения условиях и удобствах, для решения проблемных вопросов.
Данная пресс-конференция была проведена в рамках исполнения поручений Президента для Министерства ИКТ и подведомственных предприятий в ходе визита в Ферганскую область 4-5 февраля этого года.
В мероприятии принимали участие представители СМИ, блогеры и представители широкой общественности. На пресс-конференции был заслушан доклад начальника территориального управления Министерства ИКТ по Ферганской области.