• AKT vaziri soha nashri hodimlari bilan uchrashdi
21-mart kuni «Xabar» gazetasining ilk soni chiqqan kun. Bundan 29 yil oldin respublika bosma nashrlari qatoriga «Xabar» ham qo‘shilgandi. O‘shandan buyon gazeta axborot texnologiyalari sohasini yoritib kelmoqda.
Shundan kelib chiqib, bugun O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Shuhrat Sodiqov «Xabar» gazetasi hodimlari bilan uchrashdi.  Vazir Navro‘z ayyomi hamda gazeta tashkil topgan kun bilan tahririyat xodimlarini tabrikladi, ezgu niyatlar bildirdi. Ijodiy rejalar bilan tanishdi, muammoli masalalar bo‘lsa, yechimiga tayyorligini bildirdi.
Shuni alohida ta’kidlashimiz kerakki, gazeta soha xodimlarining yaqin do‘stiga aylangan.
Bugungi kunda, tahririyatda jurnalist sifatida shakllanib, o‘z o‘rnini topganlar juda ko‘p desak mubolag‘a bo‘lmaydi. Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasiga ixtisoslashgan ijodkorlar uchun «Xabar»  gazetasi alohida maktab bo‘lgan.
Xodimlar har Navro‘z bayrami arafasida gazeta dunyo yuzini ko‘rgan kunga alohida tayyorgarlik ko‘rishadi. Sodiq o‘quvchilar ijodiy jamoani qo‘ng‘iroq qilib tabriklashadi, kimdir bir dasta gul ko‘tarib keladi, va tabiiyki, bu ijodkorlarni yanada ruhlantirib yuboradi. Qo‘shaloq bayramni nishonlashning gashti ham o‘zgacha bo‘ladi.

• Министр ИКТ встретился с работниками отраслевого издания
21 марта вышел первый номер газеты «Xabar». Начиная с этого дня газета «Xabar» пополнила ряды печатных изданий, выходящих у нас в стране и вплоть до сегодняшнего времени освещает сферу информационно-коммуникационных технологий.
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухрат Садиков встретился с работниками газеты «Xabar», поздравил их с днем основания газеты, а также с наступающим праздником Навруз. Ознакомился их с творческими планами, а также выразил готовность и поддержку их деятельности.
Следует особо отметить, что газета за эти годы стала соратником и другом всех работников ИКТ.
Из редакции вышло немало журналистов, которые нашли свое достойное место в обществе. Для многих творческих работников, специализирующихся на освещении сферы ИКТ, газета «Xabar» стала настоящей творческой школой.
Сотрудники газеты в преддверии праздника Навруз уделяют особое внимание подготовке к этому знаменательному дню. Верные и давние читатели газеты по телефону поздравляют творческий коллектив издания, дарят цветы и тем самым поднимают настроение работников коллектива. Ведь празднование двойного праздника приносит еще большую радость.