• Surxondaryo viloyati Termiz tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi o‘z ishini boshladi
Mazkur o‘quv markazlaridan yana biri Surxondaryo viloyati Termiz tumanida ochilib, o‘z ish faoliyatini boshladi. O‘quv markazini tashkil etish uchun Termiz tumani 1-sonli umumiy o`rta ta`lim maktabidan bo‘sh turgan bino tanlab olindi va to‘liq ta’mirdan chiqarildi.
Raqamli texnologiyalar o‘quv markazini ochilishiga bag‘ishlangan tadbirda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Surxondaryo viloyat hududiy boshqarmasi, tuman hokimligining rahbar va xodimlari hamda yoshlar ishtirok etishdi.
Mazkur markaz zamonaviy kompyuter jihozlar bilan ta’minlangan bo‘lib, kompyuterdan samarali foydalanishdasturlashveb dizaynkompyuter grafikasi asoslari kabi ixtisoslashgan o‘quv kurslarni tashkil etish uchun mo‘ljallangan. Qisqacha qilib aytganda o‘quv markazida aholi va yoshlarning zamonaviy axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida bilim egallashlari uchun zarur bo‘lgan barcha shart-sharoitlar yaratildi.

• В Термезском районе Сурхандарьинской области начал свою работу Учебный центр цифровых технологий
Один из таких учебных центров открылся в Термезском районе Сурхандарьинской области. Для его открытия было выбрано пустующее здание школы №1, которое было полностью отремонтировано.
В церемонии открытия приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Сурхандарьинской области, хокимията Термезского района, а также местная молодежь.
Данный учебный центр оснащен современным компьютерным оборудованием. В нем планируется организовать учебные курсы по повышению компьютерной грамотности, программированию, веб-дизайну, компьютерной графике. Одним словом, в нем созданы все условия для населения и молодежи по получению современных в сфере IT.
Также в нем запланировано организовать учебные курсы по повышению квалификации руководителей и сотрудников районных предприятий и организаций в области ИКТ.