• Xorazm viloyati Shovot tumanida АKT vazirligi rahbariyati tomonidan sayyor qabul o‘tkazildi
Joriy yil 2 mart kuni Xorazm viloyatining Shovot tumanida Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi rahbariyati ishtirokida sayyor qabul o‘tkazildi.
Unda АKT vaziri birinchi o‘rinbosari Oleg Pekos va Аxborotlashtirish va telekommunikatsiyalar sohasida nazorat bo‘yicha davlat inspektsiyasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari Doniyor Rustamov hamda Vazirlik tizimidagi tashkilotlarning viloyat filiallari rahbarlari va Shovot tumani aholisi ishtirok etdi.
Tadbirda Vazirning birinchi o‘rinbosari aloqa va axborotlashtirish sohasida 2020 yilda amalga oshirilgan ishlar, joriy yilda amalga oshirilishi rejalashtirilgan hamda soha oldidagi ustuvor vazifalar, aholi va tadbirkorlik subyektlariga qulayliklar yaratish maqsadida olib borilayotgan islohotlar to‘g‘risida ma'lumot berdi.
Sayyor qabul davomida aholi tomonidan jami 16 ta murojaat kelib tushdi va mazkur murojaatlar nazoratga olinib, ularni ijobiy hal etish bo‘yicha masʼullarga tegishli topshiriqlar berildi.
Sayyor qabul davomida fuqarolardan telekommunikatsiya va mobil aloqa bo‘yicha kelib tushgan ikkita murojaat vazirning birinchi o‘rinbosari tomonidan joyiga chiqqan holda o‘rganildi hamda murojaatchilarga zarur tushuntirishlar berildi.

• В Шаватском районе Хорезмской области руководством Министерства ИКТ был проведен выездной прием
2 марта этого года в Шаватском районе Хорезмской области при участии руководства Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций был проведен выездной прием.
В нем приняли участие первый заместитель Министра ИКТ Олег Пекось, Первый заместитель начальника Государственной инспекции «Узкомназорат» Дониёр Рустамов, а также руководители областных филиалов подведомственных организаций Министерства и население Шаватского района.
На мероприятии первый заместитель Министра дал информацию о проведенной работе по развитию сферы связи и информатизации в 2020 году, запланированной работе и приоритетных задачах в текущем году, о мерах по созданию удобств для населения и предпринимателей.
В ходе выездного приема со стороны населения поступило 16 обращений. Все они были взяты под контроль, и ответственным лицам были даны поручения по их решению.
Первый заместитель Министра лично изучил ситуации на месте по поступившим двум заявкам по направлениям телекоммуникации и мобильной связи и дал соответствующие разъяснения заявителям.