• Dubaydagi Amiti universiteti Toshkent shahridagi maktablar uchun o‘quv dasturlariga AKTni tadbiq qilishda ko‘maklashmoqda
Dubaydagi Amiti universiteti Toshkent shahridagi maktablar uchun o‘quv dasturlariga AKTni tadbiq qilishda yordam bermoqda, deb yozadi Dubaydagi "Gulfnews" gazetasi.
2021 yil 17 yanvarda bo‘lib o‘tgan seminarda asosan O‘zbekistonda yoshlarning zamonaviy tafakkurini rivojlantirishga qaratilgan vazifalar ko‘rib chiqildi. Seminarda ta’limni osonlashtirishga mo‘ljallangan, shuningdek o‘quvchilarga o‘quv jarayonida muvaffaqiyat qozonishga yordam beradigan resurslardan foydalangan holda interaktiv muhit yaratish yo‘llari ta’kidlandi.
Amity Education Group o‘quvchilarning AKT yunalishiga bo‘lgan faolligini va zamonaviy tafakkurni rivojlantirishga qaratilgan g‘oyalar, konsepsiyalar va elektron ta’lim faoliyati bilan bo‘lishishga qaratilgan birinchi seminarni tashkil etdi.
Amity Education Group, Toshkent shahridagi Amiti Universiteti bilan hamkorlikda birinchi o‘quv seminarini o‘tkazdi, unda Toshkent shahridagi maktablar rahbariyatlari ishtirok etib, sessiyada o‘quv jarayonini osonlashtirish va talabalarning intellektual, ilmiy va ijtimoiy jihatdan ustun bo‘lishiga yordam beradigan resurslardan foydalangan holda interaktiv va qiziqarli muhit yaratishning turli usullari aytib o‘tildi.
Seminarning asosiy maqsadi maktabgacha ta’lim tizimidan o‘rta mahsus ta’lim tizimigacha AKT dasturini o‘quv jarayonlarida joriy etishdir.

• Университет Амити в Дубае содействуют внедрению IT в учебные программы школ в Ташкенте
Университет Амити в Дубае помогает внедрять IT в учебные программы школ в городе Ташкенте, об этом сообщает газета "Gulfnews" в Дубае.
Семинар, который состолся 17 января 2021 года, сфокусировался на развитии современного мышления молодежи в Узбекистане. На семинаре были освещены способы создания интерактивной среды с использованием ресурсов, предназначенных для облегчения и содействия учащимся в учебных процессах.
Amity Education Group организовала первую серию семинаров и учебных программ, направленных на обмен идеями, концепциями и мероприятиями по электронному обучению, и посвященных цифровому вовлечению студентов и развитию современного мышления.
Первый учебный семинар прошел в сотрудничестве с Университетом Амити в Ташкенте, в котором приняли участие руководители общеобразовательных школ города Ташкент. На нем были освещены различные способы создания интерактивной и привлекательной среды с использованием ресурсов, предназначенных для облегчения учебных процессов и содействующих интеллектуальному, академической и социальной успеваемости учащихся.
Цель семинара – внедрить IT в учебную программу, начиная от системы дошкольного образования вплоть до системы среднего специального образования.