• “Veon” kompaniyalar guruhi rahbariyati bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Bugun 11 dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida “Veon” kompaniyalar guruhi bosh ijrochi direktori Kaan Terzioglu bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining telekommunikatsiya infratuzilmasi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari J. Maxsudov, telekommunikatsiya xizmatlari ko‘rsatish bozorini yanada rivojlantirish, sohaga investitsiyalarni jalb qilish, xususan, mobil aloqa kompaniyalarining samarali faoliyat olib borishlari uchun yurtimizda har tomonlama keng imkoniyatlar yaratib berilganini ta’kidladi.
Uchrashuv chog‘ida axborot texnologiyalari va eng yangi mobil texnologiyalarni joriy etish masalalari va kelgusidagi hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha fikr almashildi.
Tomonlar axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha ulkan salohiyat mavjudligi hamda bu borada barcha sa’y-harakatlarni safarbar etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

• Прошла встреча с руководством группы компаний «Veon»
Сегодня 11 декабря в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан состоялась встреча с генеральным директором группы компаний «Veon» Кааном Терзиоглу.
Заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан по вопросам инфраструктуры телекоммуникаций Ж. Махсудов отметил, что в нашей стране созданы широкие возможности для дальнейшего развития рынка телекоммуникационных услуг, привлечения инвестиций в ИКТ-сферу, в частности, для эффективной деятельности мобильных операторов.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам внедрения информационных технологий, новейших мобильных технологий  и дальнейшего развития сотрудничества.
В ходе встречи были обсуждены перспективные направления, представляющие взаимный интерес, в том числе расширение всестороннего сотрудничества в вопросах ИКТ и другие важные вопросы.