• Vazirlik jamoasi “Bosh vazir kubogi–2020” musobaqasini g‘alaba bilan boshladi
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi terma jamoasi futbol bo‘yicha “Bosh vazir kubogi–2020” musobaqasini g‘alaba bilan boshladi.
Jismoniy tarbiya va sport vazirligi tashabbusi bilan vazirliklar, idoralar, xo‘jalik birlashmalari, yirik korxona va tashkilotlarning markaziy apparati xodimlari o‘rtasida an’anaviy tarzda “Bosh vazir kubogi” musobaqalari o‘tkazib kelinmoqda.
“Bunyodkor” futbol akademiyasining mashg‘ulot maydonlarida futbol bo‘yicha “Bosh vazir kubogi–2020” musobaqasiga start berildi.
Musobaqaga jiddiy yondashgan holda puxta tayyorgarlik ko‘rgan Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi terma jamoasi Markaziy apparati xodimlari ham turnirda ishtirok etishmoqda. Jamoa o‘zining dastlabki uchrashuvini O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasi jamoasiga qarshi o‘tkazdi.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi terma jamoasining to‘liq ustunligida o‘tgan uchrashuvda jamoa 7:0 hisobida g‘alabani qo‘lga kiritdi.
Eslatib o‘tamiz, joriy yilning 4-12 oktyabr kunlari futbol bo‘yicha “Bosh vazir kubogi–2020”da 64 jamoa g‘oliblik uchun bahs olib boradi.

• Команда Министерства начала футбольное соревнование «Кубок Премьер-Министра 2020» с победы
Команда Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций начала футбольное соревнование «Кубок Премьер-Министра 2020» с победы.
По инициативе Министерства физической культуры и спорта традиционно проводится футбольное соревнование на Кубок Премьер-министра среди сотрудников центрального аппарата министерств, ведомств, хозяйственных объединений, крупных предприятий и организаций.
На тренировочной базе футбольной академии «Бунёдкор» был дан старт футбольному турниру «Кубок Премьер-министра 2020».
В турнире также принимают участие сотрудники Центрального аппарата Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций, серьезно подготовившиеся к соревнованиям. Свой первый матч команда провела против Национального олимпийского комитета Узбекистана.
Матч проходил при полном доминировании команды Министерства по развитию  информационных технологий и коммуникаций, которая одержала победу со счётом 7:0.
Напоминаем, что в футбольном соревновании «Кубок Премьер-министра 2020», который пройдет с 4 по 12 октября, за победу поборются 64 команды.