Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishiga oid fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktabga 2020/2021 o‘quv yili uchun 5-9 sinflarga o‘quvchilar qabul qilishi bugun 10 sentabr kuni soat 08-00 dan boshlandi.
Hujjatlar 2020 yil 10 sentyabr kuni soat 08-00 dan 20 sentabr kuni soat 24-00 gacha Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishiga oid fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktabning www.ictschool.uz rasmiy veb-sayti orqali faqat onlayn qabul qilinadi.
1-bosqich: 25-29 sentabr kunlari onlayn test sinovi va onlayn mantiqiy masalalar yechish;
5 sinf uchun – 5 oktabr
8-9 sinf uchun – 7 oktabr.
• test jarayoni real vaqt oralig‘ida o‘quvchiga bir marta topshirish imkonini berish orqali nazorat qilinadi;
• suhbat jarayonida bir o‘quvchiga – jami 3 nafar xodim jalb qilinadi, onlayn suhbat – imtihon jarayoni yozib olinadi.
Imtihon sinovlari Toshkent shahridagi Inha universiteti, Toshkent shahridagi Amiti universiteti va Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti, o‘qituvchi mutaxassislari tomonidan o‘tkaziladi. Eslatib o‘tamiz, O‘zbekistonda birinchi bo‘lib Toshkent shahridagi Amiti universiteti va Toshkent shahridagi Inha universiteti 2020-2021 o‘quv yillari uchun kirish imtihonlarini to‘liq onlayn shaklda amalga oshirilgan.
2. O‘quvchining 2019-2020 o‘quv yilini matematika, fizika va ingliz tili fanlaridan “5” baholarga va boshqa fanlarni yaxshi “5” va “4” baholarga bitirganligini tasdiqlovchi tabel maktab direktori tomonidan tasdiqlangan bo‘lishi kerak (rangli skaner, pdf-10Mb oshmagan holatda).

• Приём документов в Специализированную ИКТ-школу имени Мухаммада ал-Хоразмий начался 10 сентября, с 08.00 утра в онлайн-формате
Приём учеников в 5-9 классы Специализированной школы по углубленному изучению предметов направления информационно-коммуникационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий на 2020/2021 учебный год начался 10 сентября, с 08.00 утра в онлайн-формате.
Документы будут приниматься только в онлайн-форме начиная с 10 сентября, с 8.00 часов до 20 сентября, до 24.00 часов  через официальный веб-сайт Специализированной школы по углублённому изучению предметов направления информационно-коммуникационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий (ictschool.uz).
1-этап: 25-29  сентября будут проводиться онлайн-тесты и логические задания;
2-этап: 3-5 октября будут проводиться онлайн-собеседования через программу ZOOM.
К экзаменационному процессу будут привлечены учителя  специалисты Университета Инха в Ташкенте, Университета Амити в Ташкенте, Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий. Напомним, что университет Амити в Ташкенте и Университет Инха в Ташкенте первыми в Узбекистане провели вступительные онлайн-экзамены на 2020-2021 учебный год.