O‘zbekiston yoshlari uchun mo‘ljallangan yirik loyiha — “Digital Camp – “Raqamli avlod – 2020” onlayn oromgohi davom etmoqda. Mazkur  tadbirning asosiy maqsadi butun O‘zbekiston yoshlarining zamonaviy axborot texnologiyalari haqida bilimlarini oshirish va zarur ko‘nikmalarni shakllantirish hamda AKT sohasidagi jarayonlariga keng jalb qilishdir.
Besh kun davom etadigan mazkur motivatsiyaga boy tadbirda yoshlarga quyidagi zamonaviy IT yo‘nalishlari bo‘yicha master klass o‘tkaziladi:  veb-dasturlash va mobil dasturlashdesktop dasturlashraqamli media va marketing,  dizaynrobototexnika hamda frilans.
Tadbirning uchinchi kunida nufuzli ekspertlar —  yurtimizning tajribali IT mutahassis va investorlaridan biri Bobir Akilhanov hamda mashhur Angry Birds o‘yini muallifi, HP Mobile E-Services Bazaar va MobileMonday kompaniyalarini asoschilaridan biri Peter Vesterbacka ishtirok etishdi.
“O‘zbekiston 24” telekanalining ijodiy guruhi tomonidan mazkur tadbir haqida tayyorlangan lavhani Vazirlikning Youtube kanalida ko‘rishingiz mumkin.

• В онлайн-лагере «Online Digital Camp – “Raqamli avlod – 2020» приняли участие авторитетные отечественные и зарубежные специалисты
Сегодня в республике реализуется крупный проект для молодёжи —  онлайн-лагерь «Online Digital Camp – “Raqamli avlod – 2020». Основная цель проведения данного мероприятия — повышение образовательного уровня молодёжи Узбекистана в сфере информационных технологий, их обучение необходимым навыкам в этой области, широкое привлечение к ИКТ-процессам.
В течение  пяти насыщенных дней для молодых людей будут проводиться онлайн мастер-классы по самым актуальным IT-направлениям: мобильному и веб-программированиюкомпьютерному программированиюцифровым медиа и маркетингудизайнуробототехникефрилансу.
В третий день мероприятия в мероприятии приняли участие авторитетные эксперты — один из опытных отечественных IT-специалистов и инвесторов Бобир Акилханов и автор знаменитой игры Angry Birds, один из основателей компаний HP Mobile E-Services Bazaar и MobileMonday Питер Вестербака.
Вы также можете посмотреть на нашем Youtube-канале репортаж о мероприятии, подготовленный творческой группой телеканала «O‘zbekiston 24».