• “O‘zbektelekom” AK mobil aloqa tarmoqlarini modernizatsiyalash loyihasini yakunladi
“O‘zbektelekom” AK respublika miqyosida keng ko‘lamli mobil aloqa tarmog‘ini kengaytirish va modernizatsiya qilish yuzasidan keng ko‘lamdagi loyihani yakunladi.
Natijada mamlakatning barcha hududlarida 3 mingdan ziyod baza stansiyalar yangilanib modernizatsiya qilindi. Modernizatsiya ishlari hamma joyda qamrovni sezilarli darajada oshirishga va 4G LTE texnologiyasidan foydalanish imkonini taqdim etdi.
2020 yil boshida “O‘zbektelekom” AK respublikaning barcha hududlarida 3G/4G texnologiyalari bo‘yicha mobil aloqa tarmog‘ini kengaytirish va modernizatsiya qilish yuzasidan keng ko‘lamdagi loyihani amalga oshirishni boshladi.
Ushbu loyihaning maqsadi — UZTELECOM operatorining mobil aloqa abonentlariga, ayniqsa, mamlakatimizning eng chekka va uzoq hududlarida istiqomat qiluvchi aholi uchun mobil internet xizmatlaridan foydalanish tezligi va foydalanish imkoniyatlarini sezilarli darajada oshirish maqsadida, barcha mavjud baza stansiyalarni ularning joylashuvidan qat’i nazar, 3G va 4G LTE standartlarigacha modernizatsiyalashdan iboratdir.
Ta’kidlash joizki, karantin davrida tarmoqni yangilash, kengaytirish va modernizatsiya qilish ishlari barcha zarur xavfsizlik qoidalariga rioya qilgan holda amalga oshirildi.

• АК «Узбектелеком» завершила проект по модернизации мобильной сети
UZTELECOM сообщает о завершении масштабного проекта по расширению и модернизации мобильной сети по всей республике.
В результате были проведены работы по обновлению и модернизации более 3 тысяч объектов базовых станций по всем регионам страны. Это позволило значительно увеличить покрытие и сделать технологию 4G LTE доступной повсеместно.
В начале 2020 года АК «Узбектелеком» начала реализацию масштабного проекта по расширению и модернизации мобильной сети по технологиям 3G/4G по всей Республике.
Цель данного проекта – модернизация всех действующих базовых станций оператора до стандартов 3G и 4G LTE вне зависимости от их расположения, для значительного увеличения скорости и доступности услуг мобильного интернета для абонентов мобильной связи оператора UZTELECOM, особенно для тех, кто проживает в наиболее отдаленных и труднодоступных точках нашей страны.
Стоит отметить, что мероприятия по обновлению, расширению и модернизации сети продолжались и в период карантина, с соблюдением всех необходимых мер безопасности.