• TATU – Belarus davlat informatika va radioelektronika universiteti qo‘shma fakultetida qabul boshlandi
02.07.2020
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti – Belarus davlat informatika va radioelektronika universiteti axborot texnologiyalari qo‘shma fakulteti (TATU-BDIRU ATQF) o‘qishga bakalavriat yo‘nalishi bo‘yicha hujjatlarni qabul qilinmoqda.
Bakalavriat yo‘nalishidagi “Axborot texnologiyalarning dasturiy ta’minoti”  30 nafar talaba, “Dasturlanadigan mobil tizimlar” 120 nafar va “Sun’iy intellect"  yo‘nalishiga 150 nafar talaba qabul qilinadi.
Ta’kidlash kerakki, ushbu fakultet bitiruvchilari Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti va Belarus davlat informatika va radioelektronika universiteti diplomlariga ega bo‘lishadi.  Bundan tashqari, eng yaxshi bitiruvchilar Belarus Respublikasida ishga joylashishlari  ham mumkin.
Hujjatlarni qabul qilish 25 iyulgacha 24 soat davomida onlayn rejimda TATU veb-saytida amalga oshiriladi. Abituriyentlarning rus tilini bilish darajasi yuqori bo‘lishi asosiy talablardan  hisoblanadi. Kirish imtihonlari rus tili (suhbat) hamda matematika, fizika va informatika (yozma test) fanlaridan o‘tkaziladi.
Tanlov har bir bakalavriat yo‘nalishi bo‘yicha alohida o‘tkaziladi.
Kirish sinovlari 1 avgustdan 15 avgustgacha o‘tkaziladi. Imtihonlar Belarus davlat informatika va radioelektronika universiteti vakillari tomonidan nazorat qilinadi.

• Начался приём на совместный факультет ТУИТ и Белорусского государственного университета информатики и радиоэлектроники
02.07.2020
Совместный факультет информационных технологий Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и Белорусского государственного университета информатики и радиоэлектроники (СФИТ ТУИТ-БГУИР) объявил о приёме документов по направлению бакалавриата.
Приём осуществляется по направлениям «Программное обеспечение информационных технологий» (30 студентов), «Программируемые мобильные системы» (120 студентов) и «Искусственный интеллект» (150 студентов).
Следует отметить, что выпускники совместного факультета получают сразу два диплома — дипломы Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и Белорусского Государственного университета информатики и радиоэлектроники. Более того, лучшие выпускники имеют возможность трудоустройства в Республике Беларусь.
Подача документов осуществляется на официальном веб-сайте ТУИТ до 25 июля в круглосуточном режиме. Основным условием отбора абитуриентов является высокий уровень владения русским языком. Вступительные экзамены проводятся по русскому языку (собеседование) и математике, физике и информатике (письменные тесты).
Конкурс проводится отдельно для каждого направления бакалавриата.
Вступительные испытания пройдут с 1 по 15 августа  2020 года. Контроль за проведением экзамена будут осуществлять представители Белорусского государственного университета информатики и радиоэлектроники.
Для получения более подробной информации можно обратиться в приёмную комиссию по следующим номерам: (71) 238-64-97, 238-64-85, 238-64-34, 238-65-17, 238-65-64.