Hindiston standartlashtirish byurosi (BIS) Samsung kompaniyasining yangi smartfonini ro‘yhatdan o‘tkazdi. Mazkur smartfon bozorga Galaxy M01s nomi bilan chiqariladi. Uning narxi hamyonbop bo‘lib, 100 dollar atrofida sotiladi.
Hozirda Samsung kompaniyasi yangi tovarni taqdim etish arafasida.
Galaxy M01s 2,0 GGs tezlikda ishlaydigan sakkizyadroli protsessor, 3Gbayt operativ hotiraga ega bo‘ladi. Bundan tashqari, mazkur smartfon Wi-Fi va LTE adapterlari bilan ham jihozlanadi.
Eslatib o‘tamiz, joriy yil iyun oyida Samsung’ning Galaxy M01 nomli smartfon sotuvga chiqarildi.
Xiaomi yaqin orada ovozli boshqaruviga ega “sichqonchani” taqdim etadi
Xitoy smartfon bozorida yetakchilik qilayotgan kompaniyalaridan biri — Xiaomi kompaniyasi keng ommaga yangi simsiz texnologiya orqali ishlaydigan “sichqonchani” taqdim etishga tayyor.
Mazkur qurilma Mi Smart Mouse nomi bilan sotuvga chiqarilib, ovozli boshqarish noyob funksiyaga ega bo‘ladi: optik qurilmaning foydalanuvchilari ovoz orqali matnni terish va boshqarish imkoniyatlariga ega bo‘ladi. Bundan tashqari Wi-Fi orqali ma’lumotlarni uzaytirish ham mumkin bo‘ladi.
Twitter foydalanuvchilari ovozli xabarlarni qoldirishlari ham mumkin
Twitter ijtimoiy tarmoq foydalanuvchilari ovozli xabarlarni ham qoldirishlari mumkun.
Xabarlar 140 sekundan oshmasa foydalanuvchilarining imkoniyatlarini yanada kengaydi. Ular endilikda faqat qisqa matn xabar bilan cheklanib qolmaydi. Hammamizga ma’’lumki, shu kungacha Twitter’dagi xabar uzunligi 240 belgi bilan cheklanar edi.
Mazkur yangilik, o‘z navbatida, foydalanuvchilar uchun vaqtni tejashga yordam beradi, ayniqsa xarakati cheklangan shaxslar uchun qulaylik yaratadi.
Mazkur xizmat faqat test rejimida ishga tushurilgan bo‘lib, iOS operatsion tizimida ishlaydigan qurilmalarga mo‘ljallangan. Android-qurilmalari uchun qachon mazkur funksiya ishga tushirilishi hali ma’lum emas.
Hozirda foydalanuvchilar faqatgina audioxabarlarni o‘z Twitter sahifasida qoldirishlari mumkin. Ularni qaytadan jo‘natish va tahrir qilish imkoni mavjud emas.
Adobe smartfonlar uchun tasvirlar ustidan ishlashni imkon beradigan Photoshop Camera nomli dasturni rasmiy e’lon qildi
Adobe kompaniyasi Photoshop Camera nomli mobil dasturni rasmiy e’lon qildi. Mazkur dastur foydalanuvchilarning estetik qarashlariga nisbatan fotorasmlarning sifatini oshirishga va ularni ustidan ishlashga imkon beradi.
Yangi dasturda 80 dan ortiq turli filtrlar mavjud bo‘lib, ular yordamida mobil qurilmada fotorasmlarga o‘zgartirish kiritish mumkin. Bundan tashqari, dastur fotorasmlarni vizual tahlil qilib, eng yaxshi variantlarni foydalanuvchiga tanlashga imkon beradi.
Hozirda Photoshop Camera dasturini App Store va Google Play orqali yuklasa bo‘ladi.
Smartfon va planshetlar o‘yinlari bozori $100 mlrd. ni tashkil etishi mumkin
ResearchAndMarkets.com kompaniyasi smartfon va planshetlar o‘yin jahon bozori bo‘yicha COVID-19 pandemiyasi ta’sirini inobatga olgan holda 2020-2030 yillarga mo‘ljallangan dastlabki tahlilni taqdim etgan.
Tadqiqotchilarning fikrlariga ko‘ra, COVID-19 pandemiyasi sababli izolyatsiya davrida smartfon va planshet o‘yinlariga bo‘lgan talab keskin oshdi. Bu holda uning hajmi ham yetarli darajada o‘sishi mumkin. 2019 yilda $58,3 mlrd. bo‘lgan bo‘lsa, 2020 yilda $97 mlrd. bo‘lishi kutilmoqda. 2023 yilga qadar mazkur ko‘rsatqich $130,7 mlrd. ga teng bo‘lishi kutilmoqda.
Bundan tashqari, mazkur bozorning ijobiy o‘sishiga yangi texnologiyalar bevosita ta’sir ko‘rsatmoqda. Kengaytirilgan va virtual reallik texnologiyalari o‘yin ixtirochilar uchun yangi imkoniyat ochib bermoqda.

Samsung выпустит доступный смартфон Galaxy M01s
В базе Бюро стандартизации Индии (BIS) зарегистрировали сведения о новом смартфоне Samsung, который выйдет на рынок под названием Galaxy M01s. Цена на него будет доступной и предположительно составит $100.
Следует отметить, что недавно (в июне этого года!) начались продажи Galaxy M01, а корейская IT-компания уже готовит к выпуску новую модель — Galaxy M01s.
Само устройство будет укомплектовано восьмиядерным процессором с частотой в 2,0 ГГц и 3 Гбайт оперативной памяти. Также смартфон будет оснащён адаптером Wi-Fi и LTE.
Xiaomi в скором времени презентует мышь с возможностью голосового управления
Один из лидеров китайского рынка смартфонов — компания Xiaomi готовит к выпуску новую беспроводную мышь.
Само устройство выйдет на рынок под названием Mi Smart Mouse. Её главной особенностью станет функция голосового ввода: пользователи оптического устройства смогут таким способом вводить текст и отдавать команды. Также устройство сможет обмениваться данными через Wi-Fi.
Twitter: теперь пользователи могут отправлять и голосовые твиты
Компания Twitter на своей официальной странице сообщила, что теперь у пользователей данной социальной сети есть возможность отправлять голосовые сообщения.
Несмотря на то, что продолжительность сообщения составляет не более 140 секунд, это значительно расширит возможности пользователей, которые не хотят ограничиваться только короткими сообщениями через данный канал коммуникации. Напоминаем, что длина твита не может превышать 240 знаков.
Также это весьма удобно для людей, имеющих небольшой запас времени, а также для лиц с ограниченными возможностями.
Данная услуга пока действует в тестовом режиме и только на устройствах, работающих на операционной системе iOS. Пока неизвестно, когда данная функция будет доступна и для Android-устройств.
Еще одно важное условие: в настоящее время голосовой твит можно создать только в основном послании. Ретвитить и комментировать посты при помощи голоса нельзя.
Adobe официально представила Photoshop Camera для смартфонов с возможностью обработки изображений
Компания Adobe официально презентует на рынке Photoshop Camera — мобильную программу, позволяющую повысить качество или корректировать фотографии в зависимости от эстетических предпочтений пользователей.
В новом приложении используется свыше 80 разнообразных фильтров, что предоставляет возможность улучшать фотографии непосредственно на мобильном устройстве. Программа также позволяет провести визуальный анализ фотографий и предложить пользователю варианты ее улучшения.
В настоящее время Photoshop Camera уже доступно для скачивания в магазинах App Store и Google Play.
Объём мирового рынка игр для смартфонов и планшетов за год может вырасти на 66% и составит почти $100 млрд.
Компания ResearchAndMarkets.com подготовила предварительный прогноз мирового рынка игр для смартфонов и планшетов на 2020-2030 годы с учетом влияния пандемии COVID-19.
Как отмечают исследователи, в период самоизоляции из-за с пандемией COVID-19 значительно вырос спрос на игры смартфонов и планшетов. В связи с этим уже его объемы могут значительно вырасти: с $58,3 млрд. в 2019 году до $97 млрд. в 2020 году. А уже к 2023 году этот показатель приблизится к $130,7 млрд.
Также положительное влияние на рост рынка оказывают новые технологии дополненной и виртуальной реальности, открывающие новые возможности для разработчиков игр.