• Toshkent shahridagi Inha Universiteti o’z xodimlarni masofadan turib ishlashga va shu qatorda talabalarga onlayn ta’lim berish platformasini sinovdan o’tkazmoqda
18.03.2020
Universitetning v.b rektori M. Djalalovning buyrug’i bilan universitet xodimlarining 70% masofadan turib ishlashga o’tkazildi va shu qatorda katta yoshdagi xodimlar pullik ta’tilga jo’natildi. Universitet rahbari ta‘kidlaganidek, bugungi kunda har bir inson uchun internet juda qulay sharoitlar yaratib berganini hisobga olgan holda universitetimiz hodimlarini masofadan turib ishlashlari barcha uchun qulay va xafsizdir.
Bundan tashqari, Universitet ma’muriyati bugungi kunda talabalarni onlayn o’qitish platformasini sinovdan o’tkazmoqda. 16-martdan barcha o’quv muassasalarida karantin e’lon qilinganligi sababli barcha talabalar o’z tuman va viloyatlariga jo’nab ketishdi.
12-aprelga mo’ljallangan birinchi imtihon, belgilangan holatlar tufayli kirish imtihonlari 25-aprel («kompyuter va dasturiy injiniring» fakulteti uchun) va 26-aprel («logistika»fakulteti uchun) ga o’tkazildi. Onlayn ro’yxatdan o’tish 10-aprelgacha uzaytirildi.

• Университет Инха в Ташкенте перевел сотрудников на дистанционную работу и тестирует платформу по онлайн-обучению студентов
18.03.2020
По приказу и.о. ректора М. Джалалова порядка 70% сотрудников вуза были переведены на дистанционную работу, сотрудники более старшего возраста были отправлены в оплачиваемый отпуск. Как отмечает руководитель университета, сегодня, к счастью, у всех есть гаджеты и интернет, поэтому выполнять работу дистанционно не представляет особого труда.
Кроме того, в администрации университета отметили, что с сегодняшнего дня началось тестирование платформы по онлайн-обучению студентов. С 16 марта студенты не посещают вуз, а иногородние учащиеся в течение одного-двух дней выехали из Ташкента в родные города и районы.
Что касается первого экзамена, запланированного на 12 апреля, то в связи со сложившимися обстоятельствами вступительные экзамены перенесены на 25 (для факультета «Компьютерный и программный инжиниринг») и 26 апреля (для факультета «Логистика»). Онлайн-регистрация продлена до 10 апреля.