24-oktabr kuni “ICTWEEK Uzbekistan – 2022” doirasida AKT vaziri Sherzod Shermatovning AQSHning Effika Corp kompaniyasi vakillari bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Uchrashuv chog‘ida O‘zbekistonda BPO sohasini rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Ushbu uchrashuv davomida IT Park rezidenti – “Revotech” va AQSHning Effika Corp kompaniyasi o‘rtasida 2023-yil uchun sug‘urta sohasida 20 million AQSH dollari miqdorida autsorsing xizmatlar ko‘rsatish bo‘yicha memorandum imzolandi.
Shunisi e’tiborga loyiqki, ushbu sug‘urta faoliyati O‘zbekistonda BPO sohasi uchun yangi yo‘nalish hisoblanadi.

• Между резидентом IT-парка Revotech и американской компанией Effika Corp. подписан меморандум на $20 млн
24.10.2022
24 октября текущего года в рамках «ICTWEEK Uzbekistan - 2022» министр ИКТ Шерзод Шерматов провёл встречу с представителями американской компании Effika Corp.
В ходе встречи были обсуждены вопросы развития BPO в Узбекистане.
В рамках переговоров был подписан меморандум между резидентом IT-парка Revotech и американской компанией Effika Corp об оказании аутсорсинговых услуг в страховой сфере на 2023 год, на сумму 20 млн долларов США.
Стоит отметить, что данная страховая деятельность является новым направлением для индустрии BPO в Узбекистане.