• “Dentons” yuridik firmasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Bugun, 10-fevral kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi rahbariyati va “Dentons” yuridik firmasi vakillari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o‘rinbosari Oleg Pekos va AKT vazirining o‘rinbosari J.Egamberdiyev ishtirok etdi.
Uchrashuvda AKT sohasiga investitsiyalarni jalb qilish, “Raqamli O‘zbekiston – 2030” dasturi doirasidagi ustuvor loyihalarni moliyalashtirish kabi dolzarb va muhim yo‘nalishlarda hamkorlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Dentons” - dunyodagi eng yirik xalqaro yuridik firmalaridan biri. Firmaning Olmaota, Ostona, Boku, Kiyev, Moskva, Sankt-Peterburg va Toshkentda vakolatxonalari mavjud. “Dentons” xalqaro va milliy korporatsiyalar, banklar hamda boshqa moliya institutlari, xususiy kapital fondlar, startaplar, davlat korxonalari, jismoniy shaxslar va notijorat tashkilotlarga xizmatlarning to‘liq spektrini taqdim etadi. Kompaniyaning xodimlari 14 mingga yetadi.

• Состоялась встреча с представителями юридической фирмы Dentons
Сегодня, 10 февраля, прошла встреча руководства Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций с представителями юридической фирмы Dentons.
Во встрече приняли участие первый заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Олег Пекось и заместитель Министра ИКТ Ж. Эгамбердиев.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы развития сотрудничества по таким актуальным и важным направлениям, как привлечение инвестиций в сферу ИКТ, финансирование приоритетных проектов в рамках программы «Цифровой Узбекистан-2030».
Dentons – одна из крупнейших международных юридических фирм в мире. Фирма располагает офисами в Алматы, Астане, Баку, Киеве, Москве, Санкт-Петербурге и Ташкенте. Dentons предоставляет полный спектр услуг международным и национальным корпорациям, банкам и другим финансовым институтам, фондам прямых инвестиций, стартапам, государственным предприятиям, частным лицам и некоммерческим организациям. Штат сотрудников компании достигает 14 тысяч.