• Endilikda yo‘qotilgan haydovchilik guvohnomasini Yagona portal orqali tiklash mumkin
Mazkur xizmatning qulayligi shundaki, endi fuqarolar yo‘qotilgan guvohnomani tiklash uchun Davlat yo‘l harakati xavfsizligi xizmatining ro‘yxatdan o‘tkazish va imtihon olish bo‘linmalariga tashrif buyurmagan holda tegishli hujjatlarni elektron ilova qilishlari mumkin.
Ilova qilinadigan hujjatlar ro‘yxati:
-         Haydovchilarni tayyorlash va qayta tayyorlash kurslarini tugatganlik to‘g‘risidagi guvohnoma.
-         083 shakldagi tibbiy ma’lumotnoma (amal qilish muddati 3 oydan o‘tmagan bo‘lishi lozim).
-         Oxirgi bir yil davomida avtotransport vositasini boshqarganligi to‘g‘risida ma’lumotnoma (ishonchnoma, haydovchilik bilan shug‘ullansa, ishxonadan ma’lumotnoma, texpasport va boshqalar).
-         Yo‘qolgan haydovchilik guvohnomasi (nusxasi mavjud bo‘lsa).
Taqdim etilgan hujjatlar tekshirilgach, murojaatchiga Davlat yo‘l harakati xavfsizligi xizmati tomonidan ro‘yxatdan o‘tkazish va imtihon olish bo‘linmalariga tashrif buyurish, imtihonlardan o‘tish uchun qonunchilikda belgilangan to‘lovlarni amalga oshirish hamda nazariy va amaliy imtihondan o‘tishi mumkinligi to‘g‘risida xabarnoma yuboriladi.
Shu bilan birga, Yagona portal foydalanuvchilari yuborilgan arizalar holatini my.gov.uz manzilida onlayn tarzda kuzatib borishlari mumkin.

• Теперь потерянное водительское удостоверение можно восстановить через ЕПИГУ
С целью обеспечения исполнения постановления Кабинета Министров от 4 мая 2021 года №ПКМ-271 на Едином портале интерактивных государственных услуг внедрена услуга «Подача заявления на экзамены для восстановления утерянных водительских прав».
Удобство данной услуги заключается в том, что теперь граждане могут в электронном виде предъявить соответствующие документы для восстановления утерянного удостоверения, не посещая регистрационно-экзаменационный отдел ГИБДД.
Список прилагаемых документов:
-       Свидетельство об окончании курсов подготовки и переподготовки водителей.
-       Медицинская справка формы 083 (срок действия не более 3 месяцев).
-       Документ, подтверждающий разрешение на управление автомобильным средством в течение последнего года (доверенность на вождение автотранспортном средством, если работает водителем, то справку с места работы, техпаспорт и т.д.).
-       Утерянное водительское удостоверение (при наличии копии).
После проверки представленных документов заявителю будет направлено уведомление о посещении регистрационно-экзаменационного отдела ГИБДД, внесении установленных законом платежей для сдачи экзаменов и допуске к теоретическим и практическим экзаменам.
Пользователи Единого портала также могут удаленно отслеживать статус поданных заявок на сайте портала.