• Doniyor Rustamov vazir o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri o‘rinbosari tayinlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qaroriga muvofiq, Doniyor Rustamov Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining axborot xavfsizligi va rejim masalalari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
D. Rustamov shu vaqtga qadar Axborotlashtirish va telekommunikatsiyalar sohasida nazorat bo‘yicha davlat inspeksiyasi (“O‘zkomnazorat”) boshlig‘ining o‘rinbosari lavozimida faoliyat ko‘rsatib kelgan.

Состоялось назначение на должность заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций.
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан Дониёр Рустамов назначен на должность заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций по вопросам информационной безопасности и режима.
Д. Рустамов до настоящего времени осуществлял свою деятельность в качестве заместителя начальника Государственной инспекции по контролю в сфере информатизации и телекоммуникаций («Узкомназорат»).