• Vazirlik tizimidagi tashkilotlar va korxona o‘rtasida mini-futbol musobaqasi boshlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmoniga asosan, Vazirlik tizimiga kiruvchi aksiyadorlik jamiyati, kompaniya, korxona, tashkilot va muassasalar xodimlaridan tuzilgan terma jamoalar o‘rtasida mini-futbol (futzal) bo‘yicha ko‘chma kubok uchun respublika musobaqalariga start berildi.
Mini-futbol musobaqasining saralash va o‘tish turniri joriy yilning  15-22 sentabr kunlari Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti sport zalida bo‘lib o‘tadi va unda Vazirlik tizimiga kiruvchi 24 ta jamoa ishtirok etmoqda.

• Началось соревнование по мини-футболу среди подведомственных организаций и предприятий Министерства
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан «О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта» был дан старт республиканским соревнованиям по мини-футболу (футзалу) среди команд, сформированных из сотрудников акционерных обществ, компаний, предприятий, организаций и учреждений, подведомственных Министерству.
Соревнование по мини-футболу пройдет 15-22 сентября в спортзале Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий, и в нем примут участие 24 команды.