• AKT Vaziri yuksak mukofot bilan tabrikladi
Xalqlar do‘stligi kuni munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoniga muvofiq bir guruh yurtdoshlarimiz mukofotlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoniga muvofiq Pekos Oleg Andreyevich – O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o‘rinbosari “Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan taqdirlandilar.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarni rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov ushbu  yuksak mukofot bilan taqdirlangan AKT vazirining birinchi o‘rinbosari Oleg Pekosni samimiy muborakbod etdi.
- Bugungi kunda keng ko‘lamli islohotlarni amalga oshirish respublikamizning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishida eng ustuvor vazifalaridan biridir. Bu borada Oleg Andreyevich va Vazirlik jamoasi tomonidan raqamli iqtisodiyot va elektron hukumatni rivojlantirishga qo‘shilgan hissasi muhim ahamiyatga ega, - deb ta’kidladi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarni rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov.

• Министр ИКТ поздравил с высокой наградой
В связи с Днём дружбы народов и в соответствии с Указом Президента состоялось награждение ряда соотечественников.
В соответствии с Указом Президента первый заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Пекось Олег Андреевич награждён медалью “Содиқ хизматлари учун”.
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Садиков поздравил первого заместителя Министра ИКТ Олега Пекось с этой высокой наградой.
- В настоящее время осуществление масштабных цифровых реформ рассматривается в числе приоритетных в рамках социально-экономического развития республики. В этом плане весьма важен вклад Олега Андреевича и всего коллектива Министерства в развитие цифровой экономики, совершенствование системы электронного правительства, - отметил Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Садиков.