• Surxondaryo viloyatida “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida faol o‘qituvchilar taqdirlandi
“One Million Uzbek Coders” loyihasi doirasida uzbekcoders.uz platformasi orqali umumta’lim maktablari Informatika fani o‘qituvchilari uchun o‘tkazilgan tanlov o‘z yakuniga yetdi va tanlov natijasiga muvofiq TOP-100 ta o‘qituvchilar ro‘yxatiga kirgan Surxondaryo viloyatidan 2 nafar  o‘qituvchilar taqdirlandi.
“Informatika va axborot texnologiyalari” fani o‘qituvchilarini taqdirlashda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Surxondaryo viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i, Viloyat xalq ta’limi boshqarmasi boshlig‘i ishtirok etdi.

• В Сурхандарьинской области состоялась церемония награждения лучших учителей в рамках проекта «Один миллион программистов»
Завершился конкурс среди преподавателей по предмету «Информатика и информационные технологии» в рамках проекта «Один миллион программистов». В соответствии с результатами, был определен Топ-100 учителей, показавших наилучшие результаты по подготовке учеников в рамках проекта «Один миллион программистов», в том числе 2 преподавателя из Сурхандарьинской области.
В мероприятии приняли участие руководители управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Сурхандарьинской области, областного управления народного образования.