• AKT vaziri Turkiyaning O'zbekistondagi Favqulodda va Muxtor elchisi bilan uchrashdi
Bugun 29-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Vazir Sh. Sodiqov Turkiyaning O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor elchisi  Olgan Bekar bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Vazir Elchini Oʻzbekistonga Favqulodda va Muxtor elchisi etib tayinlangani munosabati bilan tabrikladi hamda yuksak va masʼuliyatli ishida muvaffaqiyat tiladi.
Uchrashuv chogʻida tomonlar axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida istiqbolli loyihalarni amalga oshirishda hamkorlikni olib borish masalalarni muhokama etishdi. Tomonlar axborot texnologiyalari sohasida Oʻzbekiston va Turkiya  oʻrtasida hamkorlikni rivojlantirish boʻyicha ulkan salohiyat mavjudligi hamda bu borada barcha imkoniyatlarni safarbar etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

• Министр ИКТ встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Турции в Узбекистане
29 апреля в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Турции в Узбекистане Олганом Бекаром.
Министр поздравил посла с назначением Чрезвычайным и Полномочным Послом в Узбекистане и пожелал ему успехов в его высокой и ответственной работе.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы двустороннего сотрудничества по перспективным направлениям в сфере информационно-коммуникационных технологий. Стороны отметили большой потенциал для развития сотрудничества между Узбекистаном и Турцией в области информационных технологий и выразили готовность мобилизовать все усилия для дальнейшего их развития.