Toshkent shahridagi Inha universiteti talabalari Toshkent oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida o‘tkazilgan “University Cyber Cup” musoboqasining final bosqichida yetakchilik qilishdi. Universitetning kiber jamoasi a’lo natijalarni ko‘rsatib, Dota 2 yo‘nalishi bo‘yicha g‘alabani qo‘lga kiritib, CS:GO bo‘yicha ikkinchi va PUBG Mobile bo‘yicha uchinchi o‘rin sohibi bo‘ldi.
“University Cyber Cup” kiber musobaqasi Toshkent shahrida joylashgan oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida o‘tkazildi. Ishtirokchilar Dota 2, CS:GO va PUBG mobile o‘yinlarida o‘z kuchlarini sinab ko‘rishdi. Mazkur tadbir O‘zbekiston Kibersport Uyushmasi tomonidan va O‘zbekiston Milliy Olimpiya Qo‘mitasi, O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi, Innovatsion rivojlanish vazirligi, O‘zbekiston Yoshlar Ittifoqi hamda O‘zbekiston Yoshlar ishlari agentligi ko‘magida tashkil etildi. Musoboqaning sovrin jamg‘armasi 100 million so‘mni tashkil etdi.
Musobakaning saralash bosqichi 23 va 24-yanvar kunlari bo‘lib o‘tdi va unda 400 ga yaqin talabalar ishtirok etdi. 31-yanvar kuni musobaqaning final bosqichi bo‘lib o‘tdi.

• Студенты Университета Инха в Ташкенте стали призерами турнира «University Cyber Cup»
Студенты Университета Инха в Ташкенте стали лидерами зачета в финальном этапе турнира «University Cyber Cup» по киберспорту среди студентов вузов Ташкента. Киберкоманда университета показала выдающиеся результаты, одержав победу в соревнованиях по Dota 2, а также завоевала второе место в CS:GO и третье - в PUBG Mobile.
Киберсоревнование «University Cyber Cup» проводилось среди студентов вузов города Ташкента по следующим игровым дисциплинам — Dota 2, CS:GO и PUBG Mobile. Организатором мероприятия выступила Ассоциация Киберспорта Узбекистана при поддержке Национального Олимпийского Комитета Узбекистана, Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, Министерства инновационного развития республики Узбекистан, Союза молодежи Узбекистана и Агентства по делам молодежи Узбекистана. Призовой фонд конкурса составил 100 миллионов сумов.
Отборочный этап соревнований состоялся 23 и 24 января в режиме онлайн, в котором приняли участие около 400 студентов. 31 января этого года был проведен финальный этап турнира.