• USENET 2019 oltinchi xalqaro digital-konferensiyasi 16-may kuni bo‘lib o‘tadi
USENET 2019 oltinchi xalqaro digital-konferensiyasi 16-may kuni poytaxtning International Hotel Tashkent mehmonxonasida bo‘lib o‘tadi. Mazkur tadbir O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining ko‘magida o‘tkaziladi. Shakllangan an’anaga ko‘ra, bu yil ham konferensiyada O‘zbekistondan, shuningdek, yaqin qo‘shni mamlakatlar – Qozog‘iston va Rossiyadan tashrif buyurgan ma’ruzachilar ishtirok etadi. O‘tgan yili ushbu anjumanning to‘liq bir kunida 1200 dan ziyod tinglovchilar ishtirok etgan edi.
Headliner chiqishlar an’anasiga ko‘ra, yaqin xorijiy davlatlardan ekspertlar ham ishtirok etadi. Ma’ruzachilarning ism-sharifi va ma’ruzalarning aniq mavzulari keyinchalik konferentsiyaning rasmiy sayti – USENET.UZ da e’lon qilinadi.
Konferensiya O‘zbekistonning yetakchi media-agentligi – Ledokol Group kompaniyasi tomonidan tashkil etilmoqda. USENET 2019 konferensiyasining Bosh homiysi – Beeline Uzbekistan kompaniyasi.
USENET – O‘zbekistonda har yili o‘tkaziladigan yagona internet-konferensiya bo‘lib, tadbir sahnasi 20 dan ziyod mahalliy va xalqaro ekspertlarni o‘zida jamlaydi. Konferensiya 2011-yildan buyon o‘tkazib kelinmoqda.
Tinglovchi sifatida ro‘yxatdan o‘tish imkoni yaqin bir necha hafta davomida USENET.UZ konferensiyaning rasmiy saytida hamda rasmiy Telegram kanali — @usenet2019da mavjud bo‘ladi.

• 16 мая пройдет Шестая международная digital-конференция USENET 2019
Шестая по счету международная digital-конференция USENET 2019 пройдет 16 мая в отеле International Hotel Tashkent. Мероприятие проводится при поддержке Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан. По сложившейся традиции, в этом году в ней примут участие спикеры из Узбекистана, а также из стран ближнего зарубежья – Казахстана и России. В прошлом году за полный день конференции ее посетили свыше 1200 слушателей.
По традиции хедлайнерами выступлениями станут эксперты из стран ближнего зарубежья. Имена спикеров и точные темы докладов будут опубликованы позднее на официальном сайте конференции – USENET.UZ.
Конференция организована ведущим медиа-агентством Узбекистана – компанией Ledokol Group. Генеральный спонсор USENET 2019 – компания Beeline Uzbekistan.
USENET – единственная в Узбекистане интернет-конференция, которая проводится ежегодно и собирает на одной сцене свыше 20 локальных и международных экспертов. Конференция проводится с 2011 года.
Регистрация в качестве слушателя будет открыта в ближайшие несколько недель на сайте конференции USENET.UZ, а также через официальный Телеграм-канал: @usenet2019.