• Kosmik tadqiqotlar va texnologiyalar sohasida Beihang universiteti vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
19.12.2018
2018 yil 17-dekabr kuni Xitoyning Beihang universiteti vakillari bilan kosmik texnologiyalar sohasini Oʻzbekistonda rivojlantirish uchun hamkorlik qilish boʻyicha muhokama uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda TATU tomonidan kosmik tadqiqotlar va texnologiyalar sohasida yangi magistratura mutaxassisligi ochilishi rejalashtirilayotgani taʼkidlandi. Shuningdek, ushbu yangi mutaxassislik uchun oʻquv rejasi tuzish va materiallar almashish, hamkorlikda ilmiy ishlarni rivojlantirish boʻyicha shartnoma imzolandi.

• ТУИТ планирует ввести новую специальность магистратуры в сфере космических исследований и технологий
19.12.2018
17 декабря 2018 года в Ташкентском университете информационных технологий прошла встреча с представителями университета Beihang (КНР), посвященная обсуждению вопросов сотрудничества Узбекистана и КНР в сфере космических технологий.
В ходе встречи отмечалось планирование открытия в ТУИТ новой специальности магистратуры в сфере космических исследований и технологий. Кроме того, был подписан договор по составлению учебных планов, учебных материалов, ведения научных работ в сотрудничестве.