• MITC, «ATLAS International AG» hamda «Jenoptik Robot GmbH»: "xavfsiz shahar" qurish yo‘lidagi hamkorlik
08.08.2018
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida «ATLAS International AG» hamda «Jenoptik Robot GmbH» kompaniyalari vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda yurtimizda yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlashga xizmat qiluvchi zamonaviy tizimlarni joriy qilishga yo‘naltiriluvchi investitsion loyihani amalga oshirish muhokama qilindi.
Jumladan, «ATLAS International AG» kompaniyasi vakili Artur Konrad O‘zbekiston tomonini xalqaro standartlar asosida yo‘l harakati qoidalarini avtomatik qayd etuvchi foto- hamda videoaniqlash tizimlarini ishlab chiqarish va tatbiq etish bo‘yicha ma’lumot berdi.

• MITC, «ATLAS International AG» и «Jenoptik Robot GmbH»: Перспективы сотрудничества в рамках «Безопасного города»
В Мининфокоме состоялась встреча с представителями компаний «ATLAS International AG» и «Jenoptik Robot GmbH». В ходе нее были обсуждены целесообразность и возможность реализации инвестиционного проекта по внедрению современных систем обеспечения безопасности дорожного движения.
В частности, представитель «ATLAS International AG» Артур Конрад вкратце ознакомил узбекскую сторону с достижениями по производству
и внедрению автоматических систем фото- и видеофиксации нарушений правил дорожного движения, отвечающих мировым стандартам.
Он выразил открытость и готовность компаний компаний инвестировать в проект по внедрению современных систем обеспечения безопасности дорожного движения при создании АПК «Безопасный город».