2018 yilning 23 iyulida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Moskva shahri hukumati vazirining maslahatchisi hamda o‘rinbosari – Tashqi iqtisodiy va xalqaro aloqalar departamenti rahbari Oleg Shutenko bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda har ikki tomon "xavfsiz shahar", "aqlli shahar" kabi bugungi dolzarb konsepsiyalarni amalga oshirish yo‘nalishlarida hamkorlik qilish imkoniyatlari muhokama qilindi, Moskva shahrida zamonaviy vositalarni joriy qilish bo‘yicha muvaffaqiyatli amaliyot va tajribalar qayd etildi. Xususan, rossiyalik ekspertlar aholi bilan elektron aloqalarni o‘rnatishga qaratilgan onlayn xizmat ko‘rsatishni rivojlantirish, "aqlli transport tizimi" va boshqa loyihalar xususida to‘xtaldilar.
O‘z navbatida, O‘zbekiston tomoni mamlakat shaharlarining xavfsiligini ta’minlash yuzasidan qilinayotgan loyihalarni haqida ma’lumot berdilar. Uchrashuv yakunlari bo‘yicha tomonlar istiqbolda hamkorlikni mustahkamlash bo‘yicha kelishib oldilar.

On July 23, MITC hosted a meeting with the Adviser to the Minister of Moscow Government, the head of Foreign Economic and International Relations Department, the Deputy Chief of the Department of the Minister, Oleg Shutenko.
During the meeting, the parties discussed possible cooperation in implementation of the concept of such projects as "Safe City", "Smart City". It was noted that, to date, a large number of projects to modernize the urban environment have been successfully implemented in Moscow. In particular, the Russian side told about the implemented projects - an online service for interaction with the population, intelligent transport systems and others.
In turn, the Uzbek side told about ongoing work on implementation of "Safe City" project in Uzbekistan. Following the meeting, an agreement was reached on further strengthening mutually beneficial cooperation.