• Samarqandda Mobiuz’ning zamonaviy Xizmat ko‘rsatish markazi ochildi
24-oktabr kuni “Silk Road Samarkand” sayyohlik majmuasi hududida Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari haftaligi – “ICTWEEK 2022" boshlandi. Mobiuz mobil operatori uning doirasida rejalashtirilgan tadbirlarning faol ishtirokchisi va ICTEXPO ko‘rgazmasining rasmiy homiysi hisoblanadi.
Bugun, 23-oktabr kuni AKT haftaligi munosabati bilan kompaniya Samarqand shahrida Mobiuz kompaniyasining yangilangan Xizmat ko‘rsatish markazini tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov hamda mobil aloqa operatori rahbariyati ishtirok etdi.
Bugungi kunda Mobiuzning butun mamlakat bo‘ylab o‘n beshta xizmat ko‘rsatish markazi, shuningdek, ko‘plab mini-ofislari mavjud. Kompaniya mijozlarga xizmat ko‘rsatish tarmog‘ini to‘liq modernizatsiya qilish loyihasini amalga oshirmoqda. U zamonaviy interer dizayni va yanada yaxshilangan xizmat ko‘rsatish standartlarini joriy etishni nazarda tutadi. Zero ofislar abonentlar bilan uzoq muddatli va ishonchli munosabatlar o‘rnatiladigan joy hisoblanadi.
Bu borada yangilangan Samarqand Xizmat ko‘rsatish markazi kompaniyaning tom ma’nodagi peshqadam ofisiga aylandi. Bir yil davomida amalga oshirilgan rekonstruksiya va ta’mirlash ishlaridan so‘ng ish joylarini tashkil etish va abonentlarga xizmat ko‘rsatish konsepsiyasi qayta ko‘rib chiqildi. Zamonaviy dizayn, maksimal qulaylik, axborot stendlari, elektron xizmatlar, malakali xodimlar – bularning barchasi ofisga tashrif buyuruvchilarga yuqori darajadagi xizmat ko‘rsatish imkonini beradi.
AKT vaziri Sherzod Shermatov Samarqand Xizmat ko‘rsatish markazida yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
Rasmiy tadbir “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida Xizmat ko‘rsatish markazi hududida daraxt ko‘chatlar ekish bilan yakunlandi.

• В Самарканде открылся современный сервисный центр компании Mobiuz
24 октября на территории туристического комплекса “Silk Road Samarkand” стартовала Неделя информационных и коммуникационных технологий “ICTWEEK 2022". Национальный мобильный оператор Mobiuz является активным участником запланированных в его рамках мероприятий и официальным спонсором выставки ICTEXPO.
Сегодня, 23 октября, по случаю «Недели информационных и коммуникационных технологий» состоялось торжественное открытие обновленного сервисного центра компании Mobiuz в городе Самарканд. В мероприятии приняли участие министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов и руководство оператора мобильной связи.
Сегодня Mobiuz имеет пятнадцать сервисных центров по всей стране, а также множество филиалов компании. Компания реализует проект полной модернизации сети обслуживания клиентов. В рамках проекта предусматривается современный дизайн офисов компании в совокупности с внедрением более совершенных стандартов обслуживания. Ведь офисы-это место, где устанавливаются долгосрочные и доверительные отношения с абонентами.
В связи с этим обновленный сервисный центр Mobiuz в Самарканде стал буквально ведущим офисом компании. После года реконструкции и ремонта была пересмотрена концепция организации рабочих мест и обслуживания абонентов. Современный дизайн, максимальный комфорт, информационные стенды, электронные сервисы, квалифицированный персонал – все это позволяет обеспечить высокий уровень обслуживания посетителей офиса.
Министр ИКТ Шерзод Шерматов ознакомился с условиями, созданными в Самаркандском сервисном центре.
Официальное мероприятие завершилось посадкой саженцев деревьев на территории сервисного центра Mobiuz в рамках общенационального проекта «Яшил Макон».