• Olmaota shahrida bo‘lib o‘tayotgan Barqaror rivojlanish maqsadlari bo‘yicha - ikkinchi mintaqaviy sammitida AKT vazirligi delegasiyasi ham ishtirok etmoqda
16.06.2022
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi rahbariyati Olmaota shahrida joriy yilning 16-17-iyun kunlari Qozog‘iston Respublikasi Hukumati Yevropa ittifoqi va BMTning rivojlantirish dasturining texnik ko‘magida tashkillashtirilgan Barqaror rivojlanish maqsadlari bo‘yicha - ikkinchi mintaqaviy sammitida ishtirok etmoqda.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o‘rinbosari Oleg Pekos Qozog‘istonning Olmaota shahrida tashkillashtirilgan Barqaror rivojlanish maqsadlari bo‘yicha - ikkinchi mintaqaviy sammiti doirasidagi “Barqaror rivojlanish maqsadlariga erishishni tezlashtirishda Davlat xizmatlarini raqamlashtirish” bo‘yicha 3-sessiyada spiker sifatida ishtirok etmoqda.
Sammit doirasida davlat xizmatlarini raqamlashtirish sohasidagi nufuzli xalqaro tashkilotlar rahbarlarining taqdimotlari bo‘lib o‘tmoqda.
Unda davlat xizmatlarini raqamlashtirish sohasida pandemiyadan keyingi chora-tadbirlar, karantin sharoitining davlat xizmatlarini ko‘rsatishga ta’siri hamda raqamli xizmatlarni rivojlantirish bo‘yicha xalqaro hamkorlik kabi masalalar muhokama qilinadi. Tadbirda 250 dan ortiq turli hukumat, donorlik kengashlari, biznes va fuqarolik doiralarining vakillari ishtirok etmoqda.
Ma’lumot o‘rnida: Barqaror rivojlanish maqsadlari bo‘yicha - birinchi mintaqaviy sammiti 2021-yilning 15-16-noyabr kunlari Qozog‘istonning Olmaota shahrida bo‘lib o‘tgan hamda “Barqaror rivojlanish maqsadlarini amalga oshirishda moliyaviy resurslarni mobilizatsiya qilish” mavzusiga bag‘ishlangan edi.

• Делегация Министерства ИКТ принимает участие во Втором региональном саммите по Целям устойчивого развития в Алматы
16.06.2022
16-17 июня текущего года руководство Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций принимает участие во Втором региональном саммите по Целям устойчивого развития, организованном Правительством Республики Казахстан при техническом содействии Европейского Союза и Программы развития ООН в г. Алматы.
Первый заместитель министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Олег Пекось выступает на 3-м заседании Второго регионального саммита по Целям устойчивого развития «Цифровизация государственных услуг для ускорения достижения Целей устойчивого развития» в Алматы, Казахстан.
В рамках саммита выступят руководители ведущих международных организаций в сфере цифровизации госуслуг.
На нем будут обсуждаться постпандемические меры в сфере цифровизации госуслуг, влияние условий карантина на предоставление государственных услуг и международное сотрудничество в развитии цифровых услуг. В мероприятии принимают участие более 250 представителей различных органов власти, донорских советов, бизнеса и гражданского общества.
Для справки: Первый региональный саммит по Целям устойчивого развития состоялся 15-16 ноября 2021 года в г. Алматы, Казахстан и был посвящен теме «Мобилизация финансовых ресурсов в реализации Целей устойчивого развития».