• SpaceX kompaniyasi bilan hamkorlik masalalari muhokama qilindi
“Space Technology Conference STC-2022” xalqaro konferensiyasi  doirasida bugun, 10-may kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov SpaceX kompaniyasi vakili Ben Mac Williams bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda ta’kidlanganidek, SpaceX  bugungi kunda dunyoning ko‘plab mamlakatlarida yirik loyihalarni amalga oshirib kelmoqda. Kompaniya vakili O‘zbekistonda ham shunday loyihalarni amalga oshirishga tayyor ekanliklarini bildirdi.
Shu bilan birga, AKT vazirligi tomonidan o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish maqsadida, kompaniya vakiliga O‘zbekistonda o‘z vakolatxonasini ochish bo‘yicha takliflar berildi.

• Обсуждены вопросы сотрудничества с компанией SpaceX
В рамках международной конференции «Space Technology Conference STC-2022» сегодня, 10 мая, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов провел встречу с представителем компании SpaceX Бен Мак Уильямсом.
Как было отмечено на встрече, компания SpaceX сегодня осуществляет ряд крупных проектов во многих странах мира. Представитель компании также выразил готовность осуществлять такие проекты в Узбекистане.
Вместе с этим, со стороны Министерства ИКТ поступило предложение представителю компании об открытии офиса в Узбекистане с целью расширения сотрудничества.