• AKT vaziri TATU Farg‘ona filiali o'quv jarayonlari, talabalarning dasturiy ishlari bilan tanishdi va Vazir stipendiyasini qo‘lga kiritgan talabalarga sertifikatlarni topshirdi
Bugun, 7-may kuni Axborot texnoligiyalari va kommikatsiyalarini rivojlantirish vazir Sherzod Shermatov Farg‘ona viloyatiga tashrifi doirasida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg‘ona filialiga tashrif buyurdi.
Dastlab AKT vaziri Farg‘ona viloyatidagi tizim tashkilot va korxona vakillari, shuningdek, universitetda faoliyat olib borayotgan xodimlarni bugungi 7-may – Aloqachilar kuni bilan tabrikladi. Ularga ushbu mashaqqatli kasbda doim omad yor bo‘lishini tiladi.
Shundan so‘ng AKT vaziri Sh. Shermatov bor e’tiborini TATU Farg‘ona filiali faoliyati bilan yaqindan tanishga qaratdi. Shu bilan birga, talabalar yotoqxonasida bo‘lib, u yerda talabalar uchun yaratilgan imkoniyatalarni ko‘zdan kechirdi.
Shuningdek, tashrif davomida talaba yoshlar bilan ochiq muloqot tashkil etildi. Uchrashuvda talabalarning dasturiy mahsulotlari ham namoyish etildi.
O‘zining bilimga chanqoqligi va xulqi bilan namuna ko‘rsatgan 2 nafar TATU Farg‘ona filiali talabasi hamda bir nafar TATU Farg‘ona filiali qoshidagi akademik litsey o‘quvchisi AKT vazirligi stipendiyasi tanlovining 2021/2021-o‘quv yili g‘olibi bo‘lgani uchun maxsus sertifikat bilan taqdirlandi.
Muloqot davomida talabalar tomonidan yaratilgan yangi g‘oyalar, innovatsion texnologiyalar bilan tanishildi. Talaba yoshlarni qiynayotgan muammolar tinglandi. Ular tomonidan ulgari surilgan takliflar yuzasidan atroflicha fikr-mulohazalar bildirildi.

• Министр ИКТ ознакомился с учебными процессами в Ферганском филиале ТУИТ, программными разработками студентов и вручил сертификаты обладателям стипендии Министерства
Сегодня, 7 мая, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов посетил Ферганский филиал Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
Прежде всего Министр ИКТ поздравил представителей подведомственных предприятий и организаций, а также сотрудников университета с праздником 7 мая – Днем работников связи, и пожелал им успехов в их работе.
После этого, Министр ИКТ Ш. Шерматов непосредственно ознакомился с деятельности Ферганского филиала ТУИТ. Также он посетил студенческое общежитие университета и ознакомился с созданными условиями для студентов.
Также в ходе визита была организована открытая беседа со студентами. На встрече были продемонстрированы программные продукты студентов.
Два студента Ферганского филиала ТУИТ, а также учащийся академического лицея при Ферганском филиале ТУИТ за свое стремление к знаниям и качества были награждены специальными сертификатами о получении стипендии Министерства в 2021-2022 учебном году.
В ходе беседы также состоялось ознакомление с новыми идеями, инновационными технологиями студентов. Были выслушаны их проблемы. Состоялся всесторонний обмен мнениями по выдвинутым предложениям.