• Xalqaro moliya korporatsiyasi bilan hamkorlikning istiqbolli yo‘nalishlari muhokama qilindi
Bugun, 20-aprel kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Xalqaro moliya korporatsiyasi (IFC) vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda bir qator istiqbolli yo‘nalishlarda hamkorlikni mustahkamlash masalalari muhokama qilindi. Xususan, IT-tadbirkorlik va startap ekotizimlarini rivojlantirish doirasida hamkorlik qilish masalasi ko‘rib chiqildi.
O‘z navbatida, Xalqaro moliya korporatsiyasi vakillari O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan raqamli islohotlar, xususan, xorijiy kompaniyalar, IT-mutaxassis investorlari uchun yaratilayotgan shart-sharoitlarni yuqori baholadilar. Tomonlar hamkorlikni rivojlantirish uchun yuqori salohiyat mavjudligini qayd etib, axborot texnologiyalari sohasida sheriklikni rivojlantirish uchun barcha sa’y-harakatlarni safarbar etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

• Обсуждены перспективные направления сотрудничества с Международной финансовой корпорацией
Сегодня, 20 апреля, в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций прошла встреча с представителями Международной финансовой корпорации (IFC).
В ходе встречи обсуждены вопросы по укреплению сотрудничества по ряду перспективных направлений. В частности, рассмотрен вопрос о сотрудничестве в рамках развития IT-предпринимательства и стартап-экосистемы.
В свою очередь, представители Международной финансовой корпорации высоко оценили проводимые в Узбекистане цифровые реформы, в частности, условия, которые создаются для иностранных компаний, инвесторов IT-специалистов.