• IT Park Sirdaryo viloyati filialida “Open day” bo‘lib o‘tdi
Yoshlarning bandligini ta’minlash va ularning axborot texnologiyalari sohasidagi bilimlarini oshirib, ushbu sohada malakali mutaxassislarni tayyorlash va kelajakda IT eksportlar xizmatlarini yo‘lga qo‘yish maqsadida Sirdaryo viloyatida ishlar tizimli ravishda amalga oshirilmoqda.
Xususan, IT Park va Xalq ta’limi boshqarmasi bilan hamkorlikda viloyat yoshlari uchun “Foundation” dasturiga start berildi.
Shuningdek, ushbu dasturda viloyat yoshlari informatikaga kirish va dasturlash bo‘yicha mutaxassislik fanlari, chuqurlashtirilgan ingliz tili kurslari va tashkiliy jarayon bilan yaqindan tanishdilar.
Ushbu kurslarni muvaffaqiyatli bitirgan yoshlar IT Parkda onlayn o‘qish imkoniyatini qo‘lga kiritadi.

• В Сырдарьинском филиале IT Park прошел «Open day»
В Сырдарьинской области проводится последовательная работа с целью обеспечения занятости молодежи, повышения их знаний в области информационно-коммуникационных технологий, подготовки квалифицированных специалистов в этой сфере и налаживания экспорта IT-услуг.
В частности, IT Park в сотрудничестве с управлением народного образования дан старт курсам «Foundation» для региональной молодежи.
Также в рамках данной программы региональная молодежь прошла обучение по направлению «Введение в информатику», спецпредметам, углубленному английскому языку и организационным процессом.