• ERASMUS+ dasturi bo‘yicha loyihada TATU o‘qituvchilari ishtirok etdi
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti o‘qituvchilari ERASMUS+ dasturi doirasida DECIDE loyihasida ishtirok etishdi va maxsus sertifikatga ega bo‘lishdi.
DECIDE loyihasi alohida ehtiyoji bo‘lgan shaxslarning ta’lim olish va jamiyatning kundalik hayotida ishtirok etish huquqini qo‘llab-quvvatlash, alohida ehtiyojli kishilarga nisbatan kamsitishlarga qarshi kurashishga qaratilgan.
Loyiha tashabbuskori va koordinatori Ruminiyaning Brasov shahridagi Transilvaniya universitetidir. Ushbu loyiha O‘zbekiston, Qozog‘iston, Tojikistondagi 14 ta universitetda, shuningdek, Ruminiya, Buyuk Britaniya, Germaniya va Gretsiyadagi to‘rtta Yevropa universitetida amalga oshirilmoqda.

• Преподаватели ТУИТ приняли участие в проекте по программе ERAMUS+
Преподаватели Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий приняли участие в проекте DECIDE в рамках программы ERAMUS+ и получили соответствующий сертификат.
Проект DECIDE направлен на поощрение прав лиц с особыми потребностями на доступ к образованию и на право участвовать в повседневной жизни общества, на борьбу с дискриминацией людей с особыми потребностями.
Инициатором и координатором проекта является Университет Трансильвании в Брашове, Румыния. Данный проект реализуется в 14 университетах в Узбекистане, Казахстане, Таджикистане, а также в четырех европейских университетах в Румынии, Великобритании, Германии и Греции.