• Toshkent shahridagi Amiti universitetida xotin-qizlar uchun Web-fullstack yo‘nalishi bo‘yicha bepul intensiv kurs tashkil etildi
Toshkent shahridagi Amiti universitetida “Albison” akademiyasi bilan hamkorlikda va Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi ko‘magida xotin-qizlar uchun Web-fullstack yo‘nalishi bo‘yicha bepul intensiv kurs tashkil etildi.
Mazkur kursning asosiy maqsadi – xotin-qizlarning AKT sohasidagi salohiyatini oshirish, ularni kerakli bilim va ko‘nikmalarga o‘rgatishdan iborat. Intensiv kurs qisqa vaqt ichida mobil va veb dasturlash asoslarini o‘rgatishga mo‘ljallangan.
Kurs doirasida ishtirokchilarga qo‘shma o‘quv materiallar taqdim etiladi. Shuningdek, ular uchun trening va mahorat darslari o‘tkaziladi.

• В Университете Амити в Ташкенте организован бесплатный интенсивный курс по Web-fullstack для девушек и женщин
Университет Амити в Ташкенте совместно с академией «Альбисон» при поддержке Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций организовали для девушек и женщин бесплатный интенсивный курс по Web-fullstack.
Основная цель курса – повысить потенциал девушек и женщин в сфере ИКТ, дать им необходимые знания и навыки. Интенсивный курс рассчитан на обучение основам мобильного и веб- программирования в короткие сроки.
В ходе курса участникам будут предоставлены все дополнительные учебные материалы, а также будут регулярно проводиться тренинги и мастер-классы.