• TATUda Davlat stipendiyalariga loyiq deb topilgan talaba-yoshlar taqdirlandi
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida Davlat stipendiyalariga loyiq deb topilgan talaba-yoshlarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Toshkent axborot texnologiyalari universiteti va uning hududiy fililallari talabalarining jami 44 nafari Davlat va soha stipendiyalariga ega bo‘lishdi. Ta’kidlash joizki, o‘tgan yilga nisbatan stipendiya sohiblari qariyb 50 foizga oshdi.
Jumladan, Prezident stipendiyasi 3 nafar, Beruniy stipendiyasi 8 nafar, Islom Karimov nomli stipendiyasi 2 nafar va soha stipendiyalari (Muhammad al-Xorazmiy) 29 nafarni tashkil etmoqda.
2021/2022-o‘quv yilidan To‘lepbergen Kayipbergenov va Ibroyim Yusupov davlat stipendiyalari ta’sis etildi hamda mazkur stipendiyalarga TATU Nukus filiali 2 nafar talabasi ega bo‘ldi.

• В ТУИТ состоялось награждение студентов – обладателей Государственных стипендий
В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий прошла церемония награждения студентов – обладателей Государственных стипендий.
Всего Государственных и отраслевых стипендий удостоились 44 студента Ташкентского университета информационных технологий и его территориальных филиалов. Следует отметить, что по сравнению с прошлым годом количество стипендиатов увеличилось на 50 процентов.
В частности, обладателями Президентской стипендии стали 3 студента, стипендии имени Беруний – 8 студентов, стипендии имени Ислама Каримова – 2 студента, отраслевой стипендии (стипендии имени Мухаммада ал-Хоразмий) – 29 студентов.
Начиная с 2021/2022 учебного года учреждены Государственные стипендии имени Тулепбергена Кайипбергенова и Ибройима Юсупова. Их обладателями стали 2 студента Нукусского филиала ТУИТ.