• Samarqand viloyatida “mGovAward” davlat mobil ilovalarni yaratish bo‘yicha respublika ko‘rik-tanlovi doirasida targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi
07.03.2022
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi hamda IT Park Samarqand filiali hamkorligida oliygoh talabalari uchun “mGovAward” mobil ilovalarni yaratish bo‘yicha respublika tanlovi doirasida targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tanlovning maqsadi – talabalar va o‘quvchilarni davlat mobil ilovalarini yaratishga qiziqtirish, yangi va kerakli mobil ilovalarni ishlab chiqish va eng yaxshi loyihalarni moliyaviy rag‘batlantirishdan iborat.
BAA hukumati bilan erishilgan kelishuvlar bajarilishi bilan bog‘liq tashkiliy masalalarni samarali hal etilishini ta’minlash maqsadida mukofot jamg‘armasi 100 ming AQSh dollarini tashkil etadigan “mGovAward” tanlovining ikkinchi bosqichi e’lon qilingan edi.
Ushbu tadbirning navbatdagi taqdimoti 2022-yil 1-mart kuni “Yoshlar markazi” Samarqand filialida o‘tkazildi.
Tadbirning asosiy maqsadi va vazifalari haqida ishtirok etish istagini bildirgan yoshlarga atroflicha tushuntirishlar berildi.

• В Самаркандской области прошло информационно-разъяснительное мероприятие в рамках смотра-конкурса по созданию государственных мобильных приложений «mGovAward»
Территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Самаркандской области совместно с Самаркандским филиалом IT Park для студентов вузов было организовано информационно-разъяснительное мероприятие в рамках республиканского смотра-конкурса по созданию государственных мобильных приложений «mGovAward».
Цель данного конкурса – повысить заинтересованность студентов и учеников к созданию государственных мобильных приложений, разработки новых и необходимых мобильных приложений и финансово стимулировать самые лучшие проекты.
С целью обеспечения организационных вопросов по исполнению договоренностей с правительством ОАЭ начался второй этап конкурса «mGovAward» с призовым фондом в размере 100 тысяч долларов.
Очередная презентация данного мероприятия прошла 1 марта в Самаркандском филиале в молодежном центре Самаркандского филиала IT Park.
Даны всесторонние объяснения молодежи, заинтересованных в получении информации об основных целях и задачах мероприятия.