• “Radioaloqa, radioeshittirishlar va televideniye markazi” DUKning rahbar-xodimlari raqamli iqtisod yo‘nalishida malaka oshirdi
“Radioaloqa, radioeshittirish va televidenie markazi” DUK rahbar-xodimlari malakasini oshirish uchun 5 kunlik oʼquv seminari bo‘lib o‘tdi.
“RRTM” DUKning viloyatlardagi tarkibiy boʼlinmalari rahbarlari “Аxborot-kommunikatsiya texnologiyalarining raqamli iqtisodiyot rivojlantirishdagi oʼrni” mavzuiga bagʼishlangan oʼquv mashgʼulotlarida faol ishtirok etdi.
Tadbir ishtirokchilariga Oʼzbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri oʼrinbosari J. Maxsudov, “RRTM” DUK bosh direktori M. Sobirov hamda “M-Factor” loyihasi asoschisi H. Mamasaidovlar tomonidan esdalik sovg‘alari va sertifikatlar topshirildi.

• Руководители и сотрудники ГУП «Центр радиосвязи, радиовещания и телевидения» повысили свою квалификацию в сфере цифровой экономики
Для руководителей и сотрудников ГУП «Центр радиосвязи, радиовещания и телевидения» был проведен пятидневный семинар.
Руководители структурных областных подразделений ГУП «ЦРРТ» приняли активное участие в учебных занятиях на тему «Роль информационно-коммуникационных технологий в развитии цифровой экономики».
Заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Ж. Махсудов, генеральный директор ГУП «ЦРРТ» М. Собиров и основатель проекта «M-Factor» Х. Мамасаидов вручили участникам памятные подарки и сертификаты.