• Farg‘ona viloyati Raqamli texnologiyalar markazida mGovAward tanlovi bo‘yicha seminar bo‘lib o‘tdi
O‘quv seminarda yoshlar xususan, OTM talabalari va maktab o’quvchilar qatnashishdi va o’zlarining savollariga tanlov tashkilotchilaridan javob olishdi.
Tadbirda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi, IT Park va Raqamli texnologiyalar markazi vakillari ishtirok etdilar.
Eslatib o‘tamiz, Davlat xizmatlaridan foydalanish uchun eng yaxshi va samarali mobil ilovasini ishlab chiqishga yo‘naltirilgan «mGovAward» respublika ko‘rik-tanlovi IT Park tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi ko‘magida Birlashgan Arab Amirliklari Davlat ishlari vazirligi bilan hamkorlikda tashkil etildi.
Tanvlovning maqsadi nafaqat dolzarb va amaliy jihatdan samarali mobil ilovalarni ishlab chiqish, shu bilan birga yoshlarni davlat qurilish jarayonlariga va ijtimoiy hayotga keng jalb qilish. Tanlovning muhim shartlaridan biri — unda faqatgina jamoa ishtirok etishi mumkin.
Mazkur tanlov qo‘yidagi yo‘nalishlar bo‘yichi o‘tkaziladi: ta’lim, sog‘likni saqlash, turizm va madaniyat, tadbirkorlik, transport va logistika. G‘oliblarga birinchi o‘rin uchun 50 ming dollar, ikkinchi o‘rin uchun 30 ming dollar, uchinchi o‘rin uchun esa 20 ming dollar miqdoridagi mukofotlar topshishiriladi.

• В Учебном центре цифровых технологий в Ферганской области прошел учебный семинар в рамках конкурса mGovAward
В учебном семинаре приняла участие молодежь, в частности, студенты вузов и ученики школ, которые получили ответы на вопросы со стороны организаторов конкурса.
В мероприятии также приняли участие представители территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Ферганской области, IT Park и Учебного центра цифровых технологий.
Напоминаем, что Республиканский смотр-конкурс на лучшее государственное мобильное приложение «mGovAward» проводится со стороны IT Park при поддержке Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций и в сотрудничестве с Министерством по делам Правительства Объединенных Арабских Эмиратов.
Целью конкурса является не только разработка актуальных и по-настоящему эффективных мобильных приложений, но и привлечение молодёжи к участию в государственном строительстве и общественном жизни Узбекистана. Важное условие состоит в том, что по итогам конкурса вручается командная, а не индивидуальная награда!
Сам конкурс проводится в следующих направлениях: образование, здравоохранение, туризм и культура, предпринимательство, транспорт и логистика. Призовой фонд конкурса составляет 50 тысяч долларов за первое, 30 тысяч долларов за второе и 20 тысяч долларов за третье место.