• AKT vaziri Amudaryo tumanida sohada olib borilayotgan ishlar bilan tanishdi
Bugun, 24-fevral kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov Qoraqalpog‘iston Respublikasiga xizmat safari doirasida Amudaryo tumaniga bordi.
AKT vaziri Sh. Shermatov Amudaryo tumanida joylashgan pochta va telekommunikatsiya obyektlari hamda IT markaz faoliyati bilan tanishdi.
Ushbu tumanda joylashgan pochta aloqasi bog‘lamasi aholiga pochta xizmatlarini ko‘rsatmoqda. “Bog‘lama-mijoz” sxemasi asosida pochta jo‘natmalarini olib manzilgacha yetkazib berish amaliyotini joriy etish maqsadida elektroskuterlar bilan ta’minlandi. Hozirgi vaqtda pochta aloqasi bog‘lamasining binosi kapital ta’mirlanmoqda.
AKT vaziri bu yerda qurilishlarning holati bilan tanishib, olib borilayotgan ishlarni tezlashtirish va sifatini yanada yaxshilash bo‘yicha aniq vazifalarni belgilab berdi.
Pochta mijozlariga elektron davlat xizmatlarini, bank xizmatlarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi.
Shundan so‘ng AKT vaziri Sh. Shermatov Amudaryo tumanida joylashgan “O‘zbektelekom” AK Qoraqalpog‘iston Respublikasi filiali binosiga bordi. Aholiga ko‘rsatayotgan telekommunikatsiya xizmatlarini sifatli ko‘rsatish muhimligi ta’kidlandi. Bundan tashqari, AKT vaziri Amudaryo tumanida joylashgan Raqamli texnologiyalar o‘quv markaziga borib, o‘quv jarayoni bilan ham tanishdi.

• Министр ИКТ ознакомился с осуществляемой работой в сфере ИКТ в Амударьинском районе
Сегодня, 24 февраля, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов в рамках своего рабочего визита в Республику Каракалпакстан посетил Амударьинскую область.
В ходе визита Министр ИКТ Ш. Шерматов непосредственно ознакомился с деятельностью почтового и телекоммуникационного объектов, а также IT-центра, расположенных в Амударьинской области.
Расположенный в Амударьинском районе почтовый узел связи оказывает различные почтовые услуги населению. С целью внедрения адресной доставки почтовых отправлений по принципу «почтовый узел – клиент» в распоряжение были переданы электроскутеры. В настоящее время здание почтового узла связи капитально ремонтируется.
Было проведено ознакомление со строительными работами на объекте, определены задачи по ускорению и улучшению качества проводимых работ.
Даны указания по налаживанию оказания клиентам электронных государственных и банковских услуг.
После Министр ИКТ Ш. Шерматов посетил здание Каракалпакского Республиканского филиала АК «O‘zbektelekom», расположенное в Амударьинском районе. Отмечена важность оказания качественных телекоммуникационных услуг населению. Помимо этого, Министр ИКТ также посетил Учебный центр цифровых технологий в Амударьинском районе и ознакомился с учебным процессом.