• Eksportga ixtisoslashtirilgan dasturiy mahsulotlarni ishlab chiqaruvchilarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha takliflar berildi
17.02.2022
Bugun 17-fevral kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov “Delta Innovation&Software” korxonasi faoliyati bilan tanishdi.
Ushbu korxona asosiy faoliyati IT-sohasidagi xorijiy kompaniyalar bilan hamkorlikda loyihalarni amalga oshirib, “Epam Systems”, “Exadel”, “Relentless”, “Wedoweb”, “SSD Smart Software Solutions” kabi nufuzli IT-kompaniyalar bilan hamkorlik qilmoqda. Hozirgi kunda mazkur korxonada 25 ga yaqin malakali dasturchilar faoliyat yuritmoqda.
AKT vaziri Sh. Shermatov ushbu korxonaga tashrifi davomida korxonaning xodimlari bilan uchrashib, ular bilan o‘zaro muloqot qildi. Muloqot davomida Xorazm viloyatida IT-sohasini rivojlantirish, xususan, dasturchilar sonini keskin oshirish masalalari muhokama qilindi va tegishli takliflar bildirildi.

• Даны предложения по поддержке нацеленных на экспорт производителей программного оборудования
Сегодня, 17 февраля, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов ознакомился с деятельностью предприятия «Delta Innovation&Software».
Основная деятельность компании связана с реализацией проектов совместно с иностранными компаниями. Предприятие сотрудничает с такими авторитетными компаниями, как «Epam Systems», «Exadel», «Relentless», «Wedoweb», «SSD Smart Software Solutions». В настоящее время на предприятии осуществляют деятельность около 25 квалифицированных программистов.
Министр ИКТ Ш. Шерматов в рамках своего визита встретился с работниками предприятия, провел с ними беседу. В ходе беседы обсуждены вопросы развития IT-сферы в Хорезмской области, существенного повышения числа программистов и даны соответствующие предложения.
В ходе встречи Министр ИКТ Ш. Шерматов дал предложения по созданию необходимых условий для развития деятельности компании «Delta Innovation&Software».