• Farg‘onada BPO School o‘quvchilari uchun “Welcome day” bo‘lib o‘tdi
Farg‘ona shahrida yakuniy suhbatdan o‘tgan BPO School o‘quvchilari uchun “Welcome day” bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi, Farg‘ona viloyati hokimligi, IT Park, Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg‘ona filiali hamda RevoTech kompaniyasi rahbarlari ishtirok etdi.
Joriy yil 13-yanvar kuni Farg‘ona viloyatida ochilayotgan BPO korxonalariga ishga joylashish istagida bo‘lganlar bilan yakuniy suhbatlar o‘tkazilgan edi. Jami 150 ta ariza kelib tushgan bo‘lib, ulardan 50 nafari birinchi bosqichdan o‘tgan. Yakuniy suhbatdan o‘tganlarning 22 nafari uchun TATU Farg‘ona filialida o‘quv jarayonlari  boshlandi.
Ushbu 22 kishi BPO kompaniyasiga ishga olinishidan oldin universitetda bir oylik trening va Toshkent shahrida amaliyotdan o‘tadi.
Bo‘lajak BPO mutaxassislar AQShda yuk tashish mashinalari biznes jarayonini Farg‘onada turib boshqarishadi. Shunday qilib, ular o‘z yurtida xorijiy tajriba va yuqori daromad olish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

• В Фергане для учеников BPO-школы прошло мероприятие «Welcome day»
В городе Фергане прошло мероприятие для учеников, прошедших заключительный этап собеседования в BPO-школу.
В мероприятии приняли участие руководители территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Ферганской области, хокимията Ферганской области, IT Park, Ферганского филиала Ташкентского университета информационных технологий.
13 января этого года были проведены заключительные собеседования с желающими трудоустроиться на работу в BPO-компании, открываемые в Ферганской области. Всего было подано 150 заявок, из которых на первом этапе прошли 50. Для 22 участников, прошедших заключительный отбор, начато обучение в Ферганском филиале ТУИТ.
Участники перед началом своей трудовой деятельности пройдут месячный тренинг в университете и стажировку в Ташкенте.
Будущие BPO-специалисты будут управлять бизнес-процессами по перевозке грузовых машин в США, находясь в Фергане. Таким образом, они будут иметь возможность у себя в стране получить зарубежный опыт и высокий доход.