• Taxtako‘pir tumanida kibersport bo‘yicha musobaqa o‘tkazildi
Qoraqolpag‘iston Respublikasi Taxtako‘pir tumani “Gʻarezsizlik” mahallasida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi, Yoshlar ishlari agentligi va qator tashkilotlar hamkorligida kibersport musobaqalarining tuman bosqichi o‘tkazildi.
Mazkur musobaqa tumandagi Informatika va axborot texnologiyalarini chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktabda “FIFA 22” va “Counter Strike 1.6” yo‘nalishlari bo‘yicha bo‘lib o‘tdi. IT tadbirga tumandagi 100 nafarga yaqin yoshlar ishtirok etdi.
Musobaqa IT-maktabning moddiy texnika bazasini mustahkamlash maqsadida, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan taqdim etilgan zamonaviy kompyuterlarda o‘tkazildi.

• В Тахтакупырском районе прошло соревнование по киберспорту
В махалле «Гарезсизлик» Тахтакупырского района Республики Каракалпакстан Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций в сотрудничестве с Агентством по делам молодежи и рядом организаций проведен районный этап соревнований по киберспорту.
Соревнование прошло в специализированной школе с углубленным изучением информатики и информационных технологий, расположенной в Тахтакупырском районе, по игровым дисциплинам FIFA 22 и Counter Strike 1.6. В нем приняло участие порядка ста представителей местной молодежи.
Мероприятие было проведено на современных компьютерах, выданных Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций с целью укрепления материально-технической базы IT-школы.